Мери Рима, Турина, Венеції, Мілана та кількох сотень менших міст протестують проти економічних кроків уряду Маріо Монті. «З такими урізаннями та податками керувати містами стало неможливо!», - кажуть вони в один голос. Свій протест мери днями висловили на марші у Мілані, в якому взяли участь понад 500 міських голів з усієї Італії. Головним чином їхнє обурення викликає новий обтяжливий податок на житло та урізання фінансування у різних сферах, яке передбачає так званий Закон про стабільність.

Податок на житло був впроваджений урядом Монті на початку року. Він обраховується, виходячи з кадастрової вартості житла. Тепер середня італійська родина, що проживає у великому місті, сплачує 400-600 євро на рік податку за житло, яке перебуває у її власності. Крім того, уряд хоче з наступного року запровадити також новий податок на збір сміття. Кошти від цих нових зборів, надходитимуть до державного, а не до муніципальних бюджетів. Саме це найбільше обурює міських голів. Адже збирати податки змушують їх. Таким чином саме муніципальні політики відчувають на собі гнів громади, яка потерпає від податкового тягаря, який через кризу постійно зростає.

Тим часом на нагальні потреби громад грошей хронічно не вистачає. Законом про стабільність, зокрема, передбачено блокувати з 2013 року 2,5 мільярди євро, які призначалися місцевим адміністраціям. Тому мери італійських міст вимагають від уряду, щоб 8,4 мільярдів євро, які очікується отримати від цього податку у кінці грудня, були надані у розпорядження місцевих адміністрацій, аби ті могли надавати послуги населенню та підтримувати інфраструктуру. «Коли місцева адміністрація нездатна гарантувати безпеку у школах, подовжувати контракти вчителям, надавати соціальну допомогу бідним тощо, - така адміністрація просто непотрібна», - пояснює ультиматум мерів президент Асоціації італійських місцевих адміністрацій Граціано Дельріо.

Місцева адміністрація Турина та кілька десятків інших вже звернулись до регіонального суду з адміністративних питань. Мери понад півтисячі міст дали урядові термін – до 29 листопада. Якщо ж до цієї дати уряд не задовольнить вимог, вони одразу ж повідомлять дату масового складення повноважень.

Джерело: Німецька хвиля

ІА "Вголос": НОВИНИ