Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова аналітичної групи Комітету підприємців Львівщини Ігор Гурняк.

Згідно із змінами до закону підприємці, що сплачують єдиний податок будуть платити внески до Пенсійного фонду. Таке навантаження призведе до краху приватного підприємництва.

«Ніде у світі соціальні платежі не накладаються на самозайнятих осіб. І не можна однією рукою відправляти податковий кодекс на доопрацювання в той час, як друга рука поступово реалізує руйнування середовища для малого бізнесу», - повідомив Ігор Гурняк.

«Якщо збільшувати єдиний податок до 400 грн., чи до 500 грн., то завжди особа-підприємець потребуватиме готівкові кошти і вона, якщо буде невпевнена в прозорості системи пенсійного забезпечення, буде знаходити можливість уникати сплати у пенсійний фонд», - додав він.

За словами голови ЛОО ВГО «Громадянська позиція» Олега Мацеха, «спрощенці» будуть змушені оплачувати у близько 2,5 рази більшу суму ніж сьогодні. Максимальна сума фіксованого податку сьогодні складає 200 грн.. При дії закону вартість послуг і товарів, які пропонують підприємці значно зросте. В іншому випадку, люди будуть змушені припинити свою діяльність і піти на біржу праці або провадити бізнес в тіні, пояснює Олег Мацех.

Новий закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суперечить нормам чинного законодавства України, оскільки, за словами голови Асоціації вільних профспілок автотранспортників Львівщини Андрія Корчинського, є указ Президента України, який передбачає спрощену систему оподаткування.

«В Указі написано, що він припиняє свою дію з моменту прийняття закону України про спрощене оподаткування. Проте такого закону не прийняли. А врозріз Указу Президента приймається закон, в якому чітко вказано, що іде додаткове навантаження на систему спрощеного оподаткування», - відзначив Андрій Корчинський.

«Пішов повальний наступ на знищення малого бізнесу і перший крок – це буде усунення самозайнятих осіб, оскільки вони найменш захищені. Це особи, дохід, яких не перевищує 2 тис. грн. в місяць. Якщо відрахувати усі виплати, які у них є, то сума виходить менша ніж мінімальна заробітна плата. Їм легше закрити діяльність і піти на біржу праці. А влада отримує механізм впливу на людей. Ні сьогодні ця людина не працює у правовому полі, а значить підпадає під то, що нею можна керувати», - пояснив Андрій Корчинський.

Зміни до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ВРУ прийняла 9 липня 2010 року. Новий закон поки що ще не підписав Президент України Віктор Янукович.

ІА "Вголос": НОВИНИ