Вчені Університету Мічигану провели дослідження в громадських вбиральнях, яке показало, що лише п’ять відсотків людей миють руки достатньо довго, щоб знищити мікроби і бактерії, які викликають інфекції, повідомляє CBSnews.
Фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань запевняють, що миття рук зберігає життя. Правильне виконання цієї процедури значно зменшує ризик застуди та грипу, запобігає поширенню хвороб, пов’язаних з прийомом їжі, та інших інфекцій в обмеженому просторі.
Вчені нагадують, що «правильно мити руки» слід так: намочити долоні чистою теплою чи холодною водою, намилити їх з обох боків і між пальцями. Тримати так протягом 20 секунд, потім змити під проточною водою, витерти чистим рушником.
Для проведення дослідження 12 співробітників університету під прикриттям працювали у громадських вбиральнях коледжу. Їм вдалося поспостерігати поведінку 3700 людей.
Вчені з’ясували, що 95% людей у громадських туалетах не дотримувалися гігієнічних стандартів. 33% не використовували мило, а 10% зовсім не мили руки. В середньому люди витрачали на миття рук шість секунд, що набагато менше за рекомендовану медиками норму.
При цьому чоловіки виявилися більш неохайними, ніж жінки: з тих, хто не мив руки взагалі було 15% чоловіків і лише 7% жінок. Мило використовували 50% чоловіків і 70% жінок.
Також дослідники помітили, що люди частіше пропускали миття рук, якщо раковина у вбиральні була брудною. Крім того вчені помітили, що люди більш охайні у першій половині дня, ніж увечері.
Крім того, вчені відзначили ефективність знаків-нагадувань: у тих вбиральнях, де були написи "Не забудьте помити руки", люди це робили частіше.
Нагадаємо, раніше організація Initial Washroom Hygiene провела дослідження, яке показало, що кожна п’ята жіноча сумка брудніша за сидіння туалету.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ