«П'ятиденний протест проти видобутку нафти на арктичному шельфі закінчився сьогодні вранці. Всі активісти в безпеці і почуваються добре. Берегова охорона не робить спроб затримати активістів. Глобальна кампанія за збереження арктичної природи триває», — повідомляє Greenpeace в мікроблозі на Twitter.
Протест проти нафтовидобувної платформи «Приразломная» почався минулої п'ятниці, коли шість альпіністів на чолі з виконавчим директором Greenpeace International Кумі Найду піднялися на бурову платформу і протрималися на її прямовисній стіні близько 15 годин. Як заявляли екологи, працівники платформи постійно обливали їх крижаною водою з брандспойтів при температурі повітря плюс 9 градусів, а також кидали в альпіністів металевими предметами.
Проте вчора зранку Найду і шестеро інших активістів прикували себе і човни до якірного ланцюга судна «Анна Ахматова», на якому ночують робітники платформи, не даючи йому зрушити з місця https://vgolos.com.ua/svit/news/1172.html. Через кілька годин моряки допоміжного судна збили «зелених» з якірного ланцюга за допомогою брандспойтів.
Всю ніч з понеділка на вівторок активісти Greenpeace курсували між нафтовидобувною платформою і «Анною Ахматовою», продовжуючи свій мирний протест проти буріння на Арктичному шельфі. На світанку човни з десятьма активістами знову встали на шляху судна з робітниками платформи, не даючи йому пришвартуватися до платформи. Однак активістам не вдалося зупинити корабель, оскільки човен Greenpeace перекинувся після того, як судно підняло швартові. Акцію було припинено з міркувань безпеки.
Корабель Greenpeace Arctic Sunrise покидає Печорське море і з командою вчених на борту вирушить у нову експедицію до арктичних льодів північніше Шпіцбергена, щоб зафіксувати момент, коли крижаний покрив Арктики досягне «літнього мінімуму», повідомляє організація.
«Наша кампанія проти Газпрому, Shell та інших нафтових гігантів продовжиться, щоб зупинити безвідповідальні плани видобутку нафти в Арктиці і надихнути ще більше людей з всього світу на те, щоб приєднатися до тих майже двох мільйонів захисників Арктики, які вже віддали свої голоси за створення міжнародного арктичного заповідника», — зазначає Найду.
Грінпіс Інтернешнл в червні оголосив акцію зі збору підписів на захист Арктики від промислового освоєння і в підтримку ідеї створення там заповідника. Спочатку планувалося зібрати мільйон підписів, проте лічильник підписів подолав мільйонний рубіж менш ніж за місяць і організатори оголосили про продовження акції. Зараз, згідно з даними сайту www.savethearctic.org, де проходить збір підписів, вимогу Greenpeace підтримали понад півтора мільйона людей.
Greenpeace невперше влаштовує акції протесту у зв'язку з намаганнями нафтових компаній почати освоєння Арктики. У лютому активісти на 76 годин зайняли бурову вежу нафторозвідувального судна компанії Shell в новозеландському порту Таранаки. В кінці травня минулого року екологи розташувалися всередині рятувальної капсули, яку вони підвісили прямо над буром на одній з арктичних нафтових платформ британської компанії Cairn Energy. В результаті цих дій роботу бурильників було припинено на 48 годин.
Джерело: РИА Новости
ІА "Вголос": НОВИНИ