Про це йдеться у дослідженні, проведеного US National Research Council і Institute of Medicine.
Доповідь називається «Охорона здоров'я США в порівнянні з іншими країнами: життя коротше, здоров'я слабкіше», пише Inopressa із посиланням на The Guardian.
Навіть найбільш благополучні американці - люди з вищою освітою, які мають медичну страховку і високий дохід, ведуть здоровий спосіб життя - поступаються за станом здоров'я представникам тих же соціальних груп у країнах, порівнянних з США.
«Ми були вражені цими сумними висновками», - говорить Стівен Х. Вулф (Virginia Commonwealth University, Річмод), голова комісії, яка склала доповідь.
На його погляд, смертності і зростанню рівня захворюваності американців можна запобігти. «Головне питання для нашої комісії - чому ми вже десятки років відстаємо від інших країн?» - Додав Вулф.
Автори порівняли США з 16 багатими демократичними країнами: Австралією, Канадою, Японією, Великобританією та іншими. Аналізувалися дані з кінця 1990-х по 2008 рік.
Як з'ясувалося, довгі роки середня тривалість життя американців була нижче, ніж в інших країнах, з якими проводилося порівняння. «Останні 30 років розрив збільшується, особливо для жінок», - йдеться в статті.
Тим часом витрати на охорону здоров'я в США на одну особу - вищі, ніж в будь-якій іншій країні світу.
Автори нарахували 9 сфер, де США продемонструвало погані результати серед 17 вивчених країн.
Так, з'ясувалося, що у США найбільша смертність серед немовлят. Крім того, найвищою тут визнано і смертність від травм і вбивств, причому це одна з основних причин смертності дітей, підлітків та молоді.
Американські підлітки на першому місці за кількістю вагітностей та зараженню венеричними хворобами. За кількістю ВІЛ-інфікованих США на 2-му місці, за кількістю хворих на СНІД - на 1-му.
«Навіть якщо видалити такий фактор, як керування автівкою в нетверезому стані, то алкоголь і наркотики забирають у американців більше років життя, ніж у мешканців інших багатих країн», - пише газета.
Ще кілька хвороб, за якими США займають 1-е місце серед цих 17 країн: ожиріння, діабет 2-го типу (у віковій групі з 20 років).
США також на 2-му місці за смертністю від серцевих захворювань. Американці частіше, ніж європейці, страждають легеневими захворюваннями і вмирають від них.
Але є й позитивний висновок: «Америка добре піклується про здоров'я літніх. Ті, хто доживає до 75 років, можуть розраховувати на довге життя, рідше вмирає від інсульту і раку, краще контролюють тиск і рівень холестерину і менше палять, ніж мешканці інших країн».
Джерело: Українська правда
ІА "Вголос": НОВИНИ