Цей закон, до речі, став єдиним в історії сучасної Грузії, на який президент Саакашвілі наклав вето, а парламент зумів його подолати.

Амністія зачіпає майже всіх грузинських в'язнів, а це не мало-небагато — аж 17 тисяч засуджених. При цьому парламентська більшість в особі «Грузинської мрії» включила в документ лише противників Михаїла Саакашвілі. Їх, до числа яких входять і «російські шпигуни», випустять раніше за інших.

«11 січня закінчився термін, коли президент Грузії Михаїл Саакашвілі міг підписати прийнятий парламентом закон «Про амністію». Раз президент не підписав цей документ, то я скористався своїм конституційним правом і підписав закон», — заявив спікер парламенту Давид Усупашвілі.

Як зазначає Перший канал грузинського телебачення, спікер підписав закон у прямому ефірі, скликавши спеціальний брифінг для преси.

За словами Усупашвілі, закон набуває чинності одразу з моменту опублікування, а ось визнані політв'язнями особи вийдуть на свободу вже сьогодні, повідомляє ІТАР-ТАРС. Втім, портал «Грузія Онлайн» з посиланням на міністра з питання виконання покарань, пробації і юридичної допомоги Созара Субарі повідомляє, що остаточно політв'язні покинуть в'язниці до 10 години за місцевим часом 13 січня. А ось інші в'язні, які підпадають під амністію, повинні вийти впродовж двох місяців, і то лише після того, як їхні справи буде передано в суд.

27 грудня минулого року Саакашвілі наклав вето на ту частину закону, яка стосується амністії політв'язнів, якими в парламенті вважають близько 200 осіб. Він назвав «неправильним» включення в цей список осіб, засуджених раніше за звинуваченнями у шпигунстві на користь РФ і кількох військових, засуджених у 2009 році за спробу повалення державної влади.

За шпигунство на користь Росії в Грузії засудили людей, які повідомили про факти тортур в Ґлданьській в'язниці. Відеозаписи застосування насильства над в'язнями, які з'явилися незадовго до парламентських виборів, викликали в країні політичний шквал і навели Михайла Саакашвілі на думку про те, що все це було підлаштовано грузинською мафією в союзі з російськими силами.

На відео охоронці ґвалтують в'язнів гумовими кийками та віником. Також є кадри, де велика група охоронців почергово б'є ув'язнених. Відеозаписи надав колишній співробітник цієї в'язниці Владімір Бедукадзе, який втік в Бельгію.

Після оприлюднення записів у Грузії почалися масові акції протесту, у відставку був змушений піти голова МВС Бачо Ахалая.

У російському МЗС спростували припущення Саакашвілі, заявивши, що Росія не має ніякого відношення до цього скандалу.

Джерела: NEWSru.com, Грузія Онлайн

ІА "Вголос": НОВИНИ