Про це Вголосу повідомив депутат Львівської міськради Юрій Батюк, який очолює Тимчасову комісію для визначення вартості компенсаційних витрат за користування ТзОВ “АЙПІЄ-Л“ земельною ділянкою на території ринку “Південний" та самочинною забудовою на вул. Щирецькій, 36 у м. Львові.

За його словами, АЙПІЄ-Л намагалось через суд зобов’язати Львівську міську раду підписати договір оренди на землі, де знаходиться ринок Південний.

«Це було безпрецедентне рішення, яким намагалися цю незаконно зайняту Південним землю через суд оформити договір оренди – без рішень сесії, без необхідних процедур, які передбачені законодавством, ми таких рішень не приймали», - сказав Батюк.

Нагадаємо, Львівська міськрада неодноразово відмовляла ТзОВ „Айпіє-Л”, власнику ринку „Південний”, у наданні в оренду земельної ділянки на вул.Щирецькій, 36.

У грудні 2005 року Львівська міська рада створила комісію яка визначить борги по земельному податку ринку „Південний” перед містом.

В 1995 році виконком Львівської міської ради надав ТзОВ „АЙПІЄ-Л” в оренду на 5 років земельну ділянку площею 2,5 гектара для влаштування автостоянки на вулиці Щирецькій.

В червні 1996 року фірма отримала дозвіл Департаменту землеустрою та планування забудови міста на проектування та будівництво промислового ринку на 500 торгових місць по вулиці Щирецькій, 36.

У 1999 році, коли вже було набудовано чимало, “АЙПІЄ-Л” звернулося до міської ради з клопотанням про затвердження проекту відведення земельних ділянок на вулицях Скнилівській-Щирецькій у Львові та надання їх у постійне користування.

Міська рада надала ТзОВ “АЙПІЄ-Л” дозвіл на постійне користування земельну ділянку площею 6801 кв.м для обслуговування автобусної станції з інфраструктурою, 520 кв.м для будівництва і обслуговування трансформаторної підстанції, земельну ділянку площею 320 кв.м для будівництва і обслуговування під’їзної дороги.

Ще близько півтора гектара фірма отримала в тимчасове користування на умовах оренди терміном на три роки для будівництва господарського двору, складських приміщень та автостоянки.

На даний час, окрім торгових рядів, магазинчиків, дво- і триповерхових маркетів, на ринку працюють кав’ярні, ресторани, перукарня, виставковий і медичний центри, готель, автостоянка.

За даними депутата Юрія Батюка зараз ринок займає 14 га землі і тільки на 0,7 га є акт на постійне користування.

ІА "Вголос": НОВИНИ