Вчені з лабораторії Університету Пуерто-Ріко створюють список потенційно придатних для життя екзопланет (планети за межами Сонячної системи). Під час дослідження астрономи звіряють дані про небесні тіла Чумацького Шляху у пошуках аналогів Землі.
У пошуках жилих екзопланет вчені перебрали 900 небесних тіл, і їм доведеться проаналізувати ще більше 2500 претендентів на звання потенційно населеної планети.
Втім, у «шорт-ліст» входять лише 27 планет, дані про які були отримані з телескопа NASA Кеплер.
Аналоги Землі відбирають усього за трьома параметрами: кількість енергії, яку отримує планета від найближчої зірки, а також маса та розмір космічного тіла. За цими даними можна побічно судити про присутність на планеті води, що є обов'язковою умовою для життя.
За даними The Independent, в остаточний список увійшли сім планет.
Раніше повідомлялося, що модель випадкового вибору зірок для їх прослуховування, з якого більше 50 років тому починався проект з пошуку позаземного життя SETI, є актуальною і зараз.
За словами керівника проекту Сета Шостака, «прослуховуються» у першу чергу екзопланети, знайдені телескопом Кеплер. Вчені також не виключають, що у найближчі два-три роки телескоп, швидше за все, буде знаходити більше планет у потенційно населених зонах, де умови дозволяють існування життя.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ