Варіантів – безліч. Для переходу до кращого зі світів можна обрати діамант, кораловий риф або взагалі замість поховання обрати реінкарнацію у дерево.
Турбота про якість життя позначилась і на якості смерті. Люди тепер хочуть помирати з естетикою. Головне, аби смерть їм личила.
Який небіжчик – така й труна. Любив рибалити - упокойся в рибі, був спортсменом - лежи в кросівках. Такий підхід у африканських майстрів похоронної справи.
Українці більш консервативна нація. До Олександра звертаються за персональним вічним спокоєм. Він професійно займається смертю вже понад 10 років і знає про неї все.
«Різні варіанти є. Можливо повністю тіло заморозити. Можливо, частково. Якісь частини тіла», - каже представник бюро ритуальних послуг Олександр Горжий. Можливе і екопоховання.
За допомогою ресаматора за кілька годин від тіла завважки 70 кіло залишається 20 кілограмів праху.
З нього вже можна зробити або добрива, або діамант.
«Після кремації береться менше одного грама праху, кладуть в комірку для вирощування діаманта. Цей процес йде близько двох трьох тижнів», - пояснила власниця бюро з виготовлення діамантів з праху Ганна Михальченко.
Блискучий камінчик – все, що лишилося від її песика. Такий собі коштовний спогад вагою 0, 3 карата і вартістю 500 доларів. Виготовлення найкращих друзів дівчат із найкращих друзів людини обійдеться від 250 до 4 тис. доларів. А якщо грошей немає, тоді сосна, цвяхи і рубанок.
Економ-варіант за 300 гривень. І до 10 тисяч за саркофаг. Сезонний тренд – суперм'які з оксамитом. За бажанням клієнта комплектується кондиціонером. Не зважаючи на непогані заробітки, підприємці свій бізнес воліють зайвий раз не рекламувати.
Джерело: ТСН
ІА "Вголос": НОВИНИ