Про це пише автор статті Анна Долгарева для "Власть денег".
Як зазначаєтьсяу матеріалі, в Україні 3,5 млн працівників бюджетної сфери, фонд оплати їх праці перевищує 49 млрд гривень.
«Це дозволяє банкам лише на комісійних за зачислення коштів на зарплатні картки бюджетників (0,5-1% зарплатного фонду) заробити від 245 млн гривень на рік»,- пише видання.
Окрім того, фінустанови стягують плату за річне обслуговування картки (50-70 гривень з картки) і мають можливість оперувати залишками коштів на рахунках.
Банки, які уповноважені обслуговувати держпідприємства, визначає Міністерство фінансів.
Список, який складається на основі рішення конкурсної комісії Мінфіну, оновлюється щорічно.
Як пише видання, з 2010 року з цього списку були виключені банк «Базис» харківського екс-губернатора Арсена Авакова, «Радикал Банк», який на той момент контролювався бізнесменом Андрієм Пасічником, і державний Родовід Банк.
Натомість у списку Мінфіну з’явився «Всеукраїнський банк розвитку» Олександра Януковича, який у 2010 році ще перебував в кінці рейтингу українських банків по активах.
Крім того, «Надра Банк» і «Кліринговий Дім», пов’язані з олігархом Дмитром Фірташем.
Із регіональних додано харківський «Східно-Український банк «Грант», який належить сім’ї Симов’ян.
Також, бюджетні установи Харкова ще з 2010 року поступово переходять на обслуговування в банк «Золоті ворота», співвласником якого є батько харківського губернатора Михайла Добкіна - Марк Добкін (також причетним до контролю над банком вважають харківського мера Геннадія Кернеса).
Як зазначає видання, процес зміни держструктурами обслуговуючих банків будується на особистих контактах банкірів з керівниками бюджетних установ.
Джерело: Економічна правда
ІА "Вголос": НОВИНИ