За її словами робота установи опинилась під загрозою, більш ніж 50 її працівників мають бути звільнені, а унікальні фонди бібліотеки можуть зазнати безвідновних втрат.
Лілія Гриневич запевнила, що до такої ситуації найдавнішу українську книгозбірню довели дії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.
Вона зазначила, що затверджений восени минулого року наказ міністерства № 1058 «Про затвердження типової структури та Типових штатних нормативів бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації» не враховує кількість та унікальність фондів книгозбірень університетської бібліотеки.
«Нормативи штатного розпису, які визначили міністерські чиновники, є неефективними, розрахованими ще у 70-х роках минулого століття», – пояснює Лілія Гриневич.
За словами голови профільного парламентського комітету, наказ міністерства передбачає скорочення штату бібліотеки більш ніж на 50 ставок, змінює організаційну структуру бібліотеки, не дає їй ефективно, надійно зберігати книги та розвиватися бібліотечній справі.
«Крім того, наказ суперечить іншим міністерським документам, згідно з якими мають створюватися електронні ресурси та реставраційні центри у бібліотеках вузів. Тільки хто ж цим має займатися, якщо усіх скоротити?», – зауважила депутат.
Вона звернулася до прем’єр-міністра Миколи Азарова з вимогою розібратися у цій ситуації.
«Ставити під загрозу втрати бібліотечні фонди та позбавляти людей роботи – це антидержавницька позиція», – наголосила голова комітету ВР з питань науки і освіти.
У свою чергу, у Міністерстві освіти, реагуючи на критику, зазначають, що навчальні заклади у разі виробничої необхідності, можуть вводити додаткові посади за рахунок спеціальних фондів.
Джерело: Освіта
ІА "Вголос": НОВИНИ