Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час 23-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва, повідомила прес-служба уряду.

За словами Геннадія Зубка, сьогодні білоруські партнери хочуть постачати до України вантажівки, трактори, іншу техніку сільськогосподарського призначення. Пропозиція України полягає у тому, щоб частина обсягу збиралося та виготовлялося тут.

«Такий підхід вигідний не лише Україні, яка отримає інвестиції, робочі місця та податки. Це також й вікно можливостей для білорусів, які після вступу у дію Угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС отримають можливості для пошуку нових ринків, доступ до яких їм поки що закритий», - сказав урядовець.

Віце-прем’єр-міністр також зазначив, що в України вже є конкретні пропозиції щодо такої співпраці.

«В України є «Південний машинобудівний завод», який має промисловий, інженерний та ресурсний потенціал для реалізації подібних проектів. У разі, якщо відповідних домовленостей буде досягнуто, це може стати початком довготривалого та взаємовигідного партнерства», – підкреслив Геннадій Зубко.

Разом з тим Україна готова на паритетних умовах розгортати виробництво на території Білорусі тих товарів, яких потребує ця країна.

«Нас дуже цікавить балтійсько-чорноморський транспортний коридор. Дуже високий потенціал співпраці ми бачимо у аграрному  комплексі, переробці агарної продукції, машинобудуванні, енергетичній сфері та спільних логістичних проектах», - додав Геннадій Зубко.

За словами українського урядовця, принципи кооперації та об’єднання капіталів можуть бути задіяні не лише у двосторонніх торгових відносинах, але й у співпраці з третіми країнами. «Україна та Білорусь є природними стратегічними партнерами. Наша спільна з урядом Білорусі задача – використати ці можливості на 100 відсотків», - зауважив Геннадій Зубко.

ІА "Вголос": НОВИНИ