Про створення цієї структури оголосили колишній полковник білоруського спецназу Володимир Бородач і колишній майор КДБ Онуфрій Романович. За словами Бородача, створенням "перехідного уряду" займаються політемігранти, проте діяти він, як вважають опозиціонери, буде і на території Білорусі.
Збори оргкомітету зі створення "перехідного уряду" днями відбулися у Вільнюсі. Там ще в 2011 році було створено представництво білоруських опозиціонерів, які залишили батьківщину.
В інтерв'ю "Білоруському партизану" Бородач закликав до об'єднання білоруської опозиції. При цьому деяких білоруських політиків, що позиціонують себе як опозиційних, він відмовився вважати такими і обізвав "слугами режиму".
Надалі, як повідомив Бородач, на базі "перехідного уряду" може бути створена більш масштабна структура, яка буде включати в себе "консультаційну раду" (із лідерів політичних партій), а також "раду старійшин" (до якої увійдуть "авторитетні люди і колишні керівники ").
"Настав час об'єднати противників Лукашенка і зняти маски з його прихильників. І йти до перемоги над маразмом", - заявив колишній полковник спецназу.
Ідею створення "перехідного уряду", як повідомляють "Білоруські новини", підтримав і глава МЗС Литви (влада якої неодноразово виступали на підтримку білоруської опозиції) Аудронюс Ажубаліс. Нарікаючи на роздробленість білоруської опозиції і зізнавшись, що плани з її підтримкиі його втомили, міністр заявив, що залишається "один, досить відчайдушний шлях". "Разом з нашими друзями в Америці нам потрібно починати думати про перехідну раду. Ми повинні створити альтернативний центр сили. Така паралельна структура могла б знайти відгук в країні", - сказав він в інтерв'ю неурядової організації Cаrnegie Europe.
На слова Ажубаліса вже відгукнувся білоруський МЗС. Там заяву литовського міністра, як повідомляє "Інтерфакс-Захід", назвали виключно безглуздою.
Між тим ідею "перехідного уряду" піддали критиці і деякі білоруські опозиціонери. Так, колишній кандидат в президенти Володимир Некляев назвав її "несвоєчасною і шкідливою". А політемігрант, лідер Консервативно-християнської партії БНФ Зенон Позняк розцінив ініціативу Бородача як спробу знищити білоруську політеміграцію. "І навколо цього« уряду »[хочуть] зібрати всю агентуру, яку зараз закинули на Захід, зібрати всю цю компанію і таким чином зробити псевдоеміграцію", - цитує його UDF.BY.
Джерело: Lenta.ru
ІА "Вголос": НОВИНИ