У Києві затримали завербованого агента терористичної організації «ДНР»
Європейські чиновники звернулися до США за допомогою в пошуку резервних джерел газу, непідконтрольних Москві, на тлі побоювань російської агресії проти України,
Про це повідомляє Wall Street Journal.
«Більше двох десятків танкерів прямують із США в Європу, залучені високими цінами на газ в ЄС. Ще 33 танкери, які ще не підтвердили свої пункти призначення, ймовірно, також в основному направляються туди», - пише видання, посилаючись на дані нафтової аналітичної компанії Vortexa Inc.
Як повідомляється, в останні тижні чиновники з енергетичного відомства Європейського Союзу радилися з американськими колегами і відправлялися в Азербайджан і Катар, щоб знайти запасні джерела газу.
Пошук, як зазначається, почався ще восени після різкого стрибка цін на газ і електроенергію в Європі. Зусилля активізувалися в останні тижні, оскільки ескалація конфлікту Москви з Києвом змусила європейські уряди задуматися про колись немислимий сценарій конфлікту, здатного перервати потоки блакитного палива з Росії, яка забезпечує близько 40% природного газу в блоці з 27 країн.
Зараз американські та європейські чиновники намагаються знайти короткострокові альтернативи для поповнення виснажених запасів. На цьому тлі і з'явилися повідомлення про прямуючі в Європу танкери.
Представники адміністрації Байдена в останні дні проводили безліч відеодзвінків з офіційними особами по всьому світу, намагаючись переконати покупців у Південній Кореї, Японії та інших країнах, які вже оплатили свій імпорт, дозволити США перенаправити поставки в Європу, повідомили джерела видання.
У той же час європейські чиновники здійснили або запланували поїздки в Доху і столицю Азербайджану, Баку, щоб спробувати налагодити поставки звідти.
Ці зусилля, як зазначається, є спробою послабити те, що довгий час було найсильнішим важелем впливу Москви на Європу.
За межами Росії такі виробники, як Катар, кажуть, що вони вичерпали себе, так як більша частина експортованого країною зрідженого природного газу направляється покупцям в Азії. Катар також повинен враховувати свої відносини з Москвою, сказало високопоставлене джерело в Катарі.
Не всі європейські уряди стривожені так само, як Вашингтон і Брюссель. Офіційні особи Німеччини, наприклад, стверджують, що поставки в країні надійні.
Як повідомляє видання з посиланням на джерело, на даний момент в адміністрації Байдена сподіваються отримати більше 10 мільярдів кубометрів СПГ для Європи. Кілька аналітиків сказали, що такий обсяг газу, який становить приблизно 6% від валового річного обсягу спотового ринку СПГ, буде важко знайти.
Подальше обговорення поставок СПГ в Європу відбудеться на енергетичній зустрічі ЄС і США 7 лютого, повідомляють європейські чиновники.
Читайте також:
США закликають Китай вплинути на РФ для запобігання загрози вторгнення в Україну
ІА "Вголос": НОВИНИ