Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports.

У ході експерименту підросли малюків Pomacentrus amboinensis поділяли на три групи. Першій групі протягом декількох тижнів демонстрували хижака Pseudochromis fuscus: опускали його в акваріум в пластиковому пакеті і одночасно туди ж додавали екстракт луски тварини. Другій групі таким же чином демонстрували рослиноїдних рибу Amblygobius phalanea, а третю групу дослідники залишали у спокої.

Виявилося, що ті мальки, які в дитинстві стикалися з хижаками, мали на хвості набагато більш яскраві і великі плями - помилкові «очі». Крім того, на відміну від обох контрольних груп такі риби були ширше (кремезні), поводилися обережніше і в умовах реального контакту з хижаками виживали в шість разів частіше.

Помилкові очі як частина пристосувального забарвлення з'являлися в ході еволюції у різних груп тварин, від комах до птахів і ссавців. У даному дослідженні, за словами авторів, вдалося вперше продемонструвати, що пристосувальне забарвлення може мінятися у відповідь на зміни середовища і сильно впливати на пристосованість тварин.

Джерело: Лента 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ