ЦВК вчора повідомила, що «Комісія одержала подання від 4 політичних сил кандидатів на формування складу окружних виборчих комісій територіальних виборчих округів по виборах народних депутатів України 27 травня 2007 року.
«Зокрема – від партії „Реформи і Порядок” (від 3 квітня 2007 року), від виборчого блоку політичних партій „Наша Україна” (політична партія „Народний Союз Наша Україна”, Народний Рух України, Партія промисловців і підприємців України, Конгрес Українських Націоналістів, Українська республіканська партія „Собор”, партія Християнсько-Демократичний Союз) (від 4 квітня 2007 року), від виборчого блоку політичних партій „Блок Юлії Тимошенко” (партія „Всеукраїнське об’єднання „Батьківщина”, Українська соціал-демократична партія) (від 4 квітня 2007 року), а також від Української народної партії (від 4 квітня 2007 року)».
Позаяк ми уважно вивчили пам’ятку для учасників дострокових виборів від Ганущина, в нас одразу виникло запитання: а на яких підставах до складу комісій будуть включені представники ПРП і УНП? Адже ці дві партії не мають своїх представників у парламенті. Ганущин так і заявив у виступі на сесії облради: «Тобто, до 4 квітня мали би бути внесені кандидатури у ЦВК, котрі пізніше, через 3 дні, тобто, до 7 квітня мають бути сформовані Центральну виборчу комісію у вигляді окружних виборчих комісій. Акцентую на тому, що ці кандидатури вносяться партійними фракціями, котрі представлені у ВРУ. При цьому всьому, акцентую увагу, сам закон поки-що не дає роз’яснення, а очевидно, що чоловік має бути стільки, скільки передбачено ст. 27, тобто не менше 12 осіб. Іншими словами, ЦВК ще слід буде опрацювати підходи до утворення окружних виборчих комісій в тому складі, котрий передбачений статтями закону».
Перший секретар ЛОК КПУ Олександр Калинюк, який, до слова, має юридичну освіту і може виступати експертом в питаннях виборчого законодавства, не тільки підтвердив, що сьогодні діє норма виборчого законодавства, згідно з якою окружні виборчкоми формуються представниками політичних партій і блоків, котрі були представлені у складі попередньої ВРУ. Більш того, він наголосив, що найвірогідніше блок «Наша Україна» не зможе представити списки своїх кандидатів до комісій, адже такий список має бути підписаний і скріплений печаткою усіх партій- членів блоку, тобто включно з ПППУ та її лідером Анатолієм Кінахом. «В мене існують підстави стверджувати, що підпису Кінаха під цим поданням немає, а тому це подання не є законним», — зазначив Калинюк.
Калинюк також наголосив на тому, що до цього часу ЦВК не прийняла постанову і не затвердила календар виборів. «Цієї постанови на сайті ЦВК немає. «Тільки ця постанова, згідно закону, дає підстави для початку виборчого процесу, а оскільки її немає, то все, що відбувається зараз є нелегитимним», — наголошує Калинюк.
«Закон про вибори є недосконалий і не передбачає чітко розписаної процедури дострокових виборів. Потрібні зміни до нього. А такі зміни можуть бути прийняті тільки ВРУ, яку розпустив президент», — підсумовує Калинюк.
ІА "Вголос": НОВИНИ