За його словами, сьогодні вже у судах підтверджено незаконну приватизацію низки гуртожитків у Львові.
«Ми маємо 7 гуртожитків, де суд визначив, що їх приватизація була незаконною, а це 3 гуртожитки «Львівавтокомплектація» - це колишній автобусний завод, вул. Котика, 4 – колишня автобаза №1, 2 гуртожитки «Мехсклозавод» і вул. Ґрунтова, 5. Я думаю, що це серйозний прецедент», - поінформував Володимир Машевський.
Водночас від зазначив, що відповідна комісія вже звернулася до Кабміну з проханням ініціювати на рівні органів управління державним майном судові процедури щодо розгляду питань приватизації гуртожитків, а після цього віднайти варіанти в якій формі їх повернути у власність держави.
«Таких варіантів є три: перший, коли потрібно це зробити через розгляд судів і подати власникам роз’яснення, щоб вони не мали проблем зі статутними фондами; другий варіант – це той, де власники готові передати у державну власність, але впираються у проблеми сплати ПДВ і проблеми передачі майна, оскільки це затратний механізм, тому що потрібно навести порядок в самих гуртожитках з точки зору техніки експлуатаційної характеристики; третій варіант, де гуртожитки перепродані. Тут процедура набагато складніша, тому що власники вже є інші, а не ті хто приватизував. Гуртожитки вже відчуженні, причому з дотриманням цивільно-правових процедур. З такими вже треба домовлятися, шукати способи, шляхи і все одно виходити на кінцевий результат», - пояснив Володимир Машевський.
Він додав, що відповідну процедуру на Львівщині пройде 100-120 гуртожитків.
ІА "Вголос": НОВИНИ