«Тимошенко реально дбає за селян. Вона розуміє, що земля для них – головна цінність, без якої українське село не може існувати. Державні акти права власності на землю захищають інтереси простих селян, підтверджують їх право самостійно володіти та розпоряджатися землею. У серпні уряд проголосив, що держава бере на себе видатки з оформлення прав власності на землю селянам, а також визначив порядок спрощеного їх отримання», - заявив у коментарі член Координаційної ради обласного виборчого штабу Юлії Тимошенко, депутат Пустомитівської районної ради, президент АПП «Львівське» Богдан Дубневич. 


Однак на практиці постанова уряду про спрощений порядок видачі держактів спочатку працювала неефективно. Львівські БЮТівці вивчили всі проблемні питання та звернулися   з листом до уряду Тимошенко, в якому виклали пропозиції щодо вдосконалення процедури видачі актів. 


Богдан Дубневич запропонував, по-перше, відмінити обмеження на термін видачі безкоштовних актів на право власності на землю, зробити цю акцію безстроковою, а по-друге – замінити копію рішень місцевих органів влади на довідку із сільради, якою підтверджується те, що людина реально отримала та володіє земельним наділом.


«Мої пропозиції були підтримані народним депутатом фракції БЮТ у Верховній Раді України Віктором Швецем. І те, що уряд миттєво відреагував на них та вніс відповідні корективи у свою попередню постанову, ще раз підкреслює наскільки серйозно Тимошенко взялася за вирішення цієї проблеми», - наголосив Богдан Дубневич. 


Уряд також взяв до уваги пропозицію львівських активістів БЮТ та передав право друкувати акти та супроводжуючі документи з обласного центру на місця.


«Це значно прискорить і спростить процедуру їх виготовлення та видачі.  Масовий друк та видача актів розпочалась з середини листопада. Переконаний, що це велика перемога уряду та особисто Юлії Тимошенко», - вважає Богдан Дубневич.


Львівські прихильники Юлії  Тимошенко  також активно проводять роз’яснювальну роботу з селянами, які ще сумніваються в доцільності отримання державного акту на право власності на землю.


І ще одне їхнє завдання – це контроль роботи представників місцевого самоврядування, які з різних причин саботують видачу акту.


«Якщо до нас надходять скарги від громадян на дії влади, ми обов’язково на них реагуємо в порядку, встановленому законом. Бо ніщо так не стримує ініціативу людей, як існуюча бюрократична машина», - заявляє Богдан Дубневич.


На 18 листопада із 252 174 мешканців Львівщини, які мають право на безкоштовне отримання держактів, заяви подали уже 100 923, тобто майже 40 відсотків. А отримали державні акти права власності на землю – 8 147 осіб.


Богдан Дубневич прогнозує, що до Нового року акти отримують ще приблизно по 5–7 тис. селян у кожному районі Львівщини.

ІА "Вголос": НОВИНИ