100 найкращих студентів з 10 українських університетів отримають гранти від ТМ „Чернігівське” та БО „Фонд братів Кличків” у березні цього року. Студенти отримають стипендії передбачені соціальним проектом „Підтримаємо освіту разом”, який організувало „Чернігівське” та брати Клички.

Загальний фонд грантів проекту – 500 000 гривень. Проект стартував восени 2006 року за підтримки міністерства освіти та науки України.

Вчора відбіркова комісія, до складу якої увійшли представники „Чернігівського” та фонду братів Кличків, проводила співбесіди з претендентами на стипендії у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Співбесіду, разом з організаторами проекту, проводив 1-й проректор університету Василь Степанович Височанський, а також голова профкому студентів (його присутність - це вимога фонду) та голова студентського уряду.



18 кандидатів змагались за заповітні 10 львівських місць. На співбесіді студенти розповідали про свої захоплення та хобі, плани на майбутнє, та обов’язково, на що вони будуть витрачати отриману стипендію.

Можна сказати, що вчора у музеї ЛНУ був зібраний цвіт університету, оскільки кожен з кандидатів відрізнявся своєю родзинкою, якщо не у наукових дослідженнях, то у активній громадській діяльності. Спектр почутих комісією захоплень львівських студентів дуже широкий: від виставок власних робіт у різних галереях до збирання пісень львівськими селами.



Організатори проекту задоволені рівнем та відкритістю львівських студентів та планують проводити ще не один проект для підтримки молоді у їх прагненні проявити себе у навчанні, науці та громадському житті.

Василь Степанович Височанський, 1-й проректор ЛНУ:

Ми мали певні вимоги Фонду Кличків щодо претендентів на отримання грантів. Студенти мають мати визначні результати у навчанні, перемоги в рейтингових конкурсах, міжнародних, всеукраїнських чи міських олімпіадах. Участь у конференціях та наявність публікацій. Активна участь у житті вищого навчального закладу. Факультети і відібрали такі кандидатури, які б відповідали цим вимогам.



Мені приємно, що студенти говорять про свої наукові роботи і бачать своє майбутнє в науці, адже це лише 3 курс. Я знав, що у нас є дуже гарні студенти, але я приємно вражений їх рівнем. Це приємно, що у нас є такі студенти. Також приємно, що студенти хочуть витрати ці кошти на наукові дослідження.

Ірина Зубець, менеджер програм БО „Фонд братів Кличків”:

Нас цікавлять творчі та всебічно розвинуті люди. Чим більше у них інтересів, тим краще. Нам цікавий 3-й курс, тому що студенти вже мають якісь думки про своє наукове майбутнє і зараз у них є можливість отримати кошти для подальшого розвитку. Кожен з них має якесь зацікавлення і вони знають, чим вони будуть займатись у майбутньому.



Оксана Обухівська, відділ зв’язків з громадськістю компанії „САН Інтербрю Україна”:

Коли надсилався запит до університету, то кафедри чи деканат уже самі відбирали найкращих і тому, на цьому етапі, вже відбувалось певне шліфування. Ми маємо копії залікових книжок, щоб подивитись на рейтинг студента, різні публікації. Це і є досьє. На цьому ж етапі, студенти мають шанс презентувати себе, аргументувати потрібність їм цих коштів.



Мені сподобались львівські студенти, оскільки вони не мають проблем притаманних більшості обласних університетів. Останні, безперечно, розумні і талановиті, але трохи замкнуті і тому їм важко проводити такий діалог. Львівські студенти, навпаки, відкриті, у них горять очі, вони говорять про свої досягнення та плани.



P.S. У проекті беруть участь такі провідні українські університети як: Дніпропетровський Національний Університет, Вінницький Національний Технічний Університет, Запорізький Національний Університет, Одеський Національний Університет імені Мечнікова, Донецький Національний Університет, Львівський Національний Університет імені Франка, Харківський Національний Університет імені Каразіна, Черкаський Національний Університет імені Хмельницького, Хмельницький Національний Університет, Національний Університет „Київо-Могилянська академія”.







ІА "Вголос": НОВИНИ