Про це заявив прем'єр-міністр Девід Кемерон, якого цитує The Financial Times.
Він визнав, що влада Великобританії приготувалася зробити “все, що потрібно” для запобігання напливу греків.
Прем'єр підкреслив, що це рішення буде прийнято лише у випадку справді кризової ситуації і висловив сподівання, що на такі заходи все ж йти не доведеться.
Греція знаходиться у важкій фінансовій ситуації в зв'язку з дефіцитом бюджету. Фінансова криза, крім того, посилилась політичною: на парламентських виборах 6 травня жодна з партій не змогла зайняти більшість місць і отримати право сформувати кабінет міністрів, тому 17 червня відбулися дострокові вибори.
В результаті в країні було сформовано коаліцію у складі правоцентристів з «Нової демократії», лівоцентристів з Всегрецького соціалістичного руху (ПАСОК) і «Демократичних лівих сил». Партії, які входять до неї, виходу з єврозони не вимагають і готові співпрацювати з ЄС, щоб отримати від нього кредит.
У травні цього року міністерство внутрішніх справ Великобританії визнало, що очікує притоку іммігрантів не лише з Греції, а й з інших країн єврозони, які зазнають фінансових труднощів. У той же час очільниця британського МВС Тереза Мей визнала, що поки даних про зростання числа іммігрантів немає.
Додамо, що за фінансовою допомогою до Брюсселя крім Греції вже зверталися Португалія, Ірландія, Іспанія, а також Кіпр.
Як повідомляв Вголос, аналітики очікують, що шостою країною, яка звернеться за міжнародною фінансовою допомогою, стане Словенія.
Джерело: Лента
ІА "Вголос": НОВИНИ