Мова йде про законопроєкт № 5655, який вносить зміни до законодавства щодо містобудівної діяльності. Зокрема - положення про позбавлення архітекторів майнових прав інтелектуальної власності на проєктну документацію для об’єктів, які будуються за бюджетні кошти.
Заклик вийти 16 листопада, під будівлю Львівської ОДА з вимогою зупинити розгляд законопроєкту поширила Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України (НСАУ) через свою сторінку у соціальній мережі Facebook.
"Для недопущення ухвалення вбивчого для проевропейського розвитку держави закону, використавши усі можливі та доступні засоби щодо превентивного блокування зухвалого злочинно-мафіозного олігархічного та антиукраїнського випаду, Національна спілка архітекторів України разом із Архітектурною палатою сертифікованих архітекторів України 16 листопада ц.р. організовує та проводить всеукраїнську мирну акцію протесту та пікетування державних адміністрацій по усіх містах - регіональних центрах України" - пишуть представники НСАУ .
Окремо повідомляється, що при львівському регіональному осередку Архітектурної палати НСАУ створено координаційний штаб, до якого увійшла рада Львівської палати у повному складі.
Що такого небезпечного у законопроєкті?
Вона наголосила, що нова структура ДІАМ, яка замінила сумнозвісну ДАБІ (державну архітектурно-будівельну інспекцію), фактично не має повноважень, аби впливати на забудовників.
"Це лише електронна система, де можна швидко отримати дозвіл на будівництво та здати в експлуатацію завершений об’єкт. Але це зовсім не про якість і безпеку об’єктів.Наразі ми бачимо, що й сама система працює з перебоями. Вона дала зелене світло стільком скандальним проєктам, що починаєш сумніватися в її прозорості", - говорить жінка.
В якості прикладу Анна Кирій навела скандал із будинком на вул. Мирна у Києві, де замість котеджу, який за містобудівними умовами та документацією мав обмеження в чотири поверхи, приймають в експлуатацію 12-поверховий будинок. І «прозора» електронна система це пропускає.
"Немає кому перевіряти, адже всі погодження скасували, а підписав цю проєктну документацію взагалі не архітектор, а інженер-проєктувальник", - роз'яснила вона.
ІА "Вголос": НОВИНИ