ЛЬВІВ, 4 ЛЮТОГО, PRESSTIME.COM.UA – Бюджет Львова на 2009 рік можна охарактеризувати як алогічний і кризовий.
Про це сьогодні під час засідання прес-клубу повідомив експерт з місцевого самоврядування, керівник апарату депутатської фракції блоку Віталія Кличка Київської міської ради Володимир Бондаренко.
За його словами, бюджет на 2009 рік виглядає нелогічним, оскільки його доходи вищі за показники доходів бюджету 2008 року. У період економічної кризи збільшення доходів неможливе.
«У розпал кризи суттєве збільшення бюджету виглядає трохи алогічно. Неможливо в умовах зменшення економічної активності, зростання безробіття, зменшення платоспроможності населення отримати більші доходи ніж були минулого року. Зверну увагу на те, що місто Львів минулого року недовиконало міський бюджет», - поінформував Володимир Бондаренко.
Крім того він звернув увагу на те, що бюджет міста на цей рік буде дефіцитним. Щоб погасити різницю між дохідною і витратною частинами бюджету, місто планує взяти позику. За словами Бондаренка, це дуже великі кошти і, щоб наповнити бюджет прийдеться «повісити» ті кошти на мешканців міста. Незважаючи на те, що законодавством передбачено, щоб місцеві бюджети були збалансовані, у бюджеті Львова збалансований тільки загальний фонд: це заробітна плата і витрати на послуги житлово-комунального господарства
«Бюджет дефіцитний. Загальний обсяг доходів - 1,26 млрд. грн., загальний обсяг видатків – 1,83 млрд. грн., а різниця покривається за рахунок позики. Півмільярда гривень, а точніше 577 млн. – це позика. Станом на сьогодні Львів, за офіційною інформацією департаменту фінансової політики ЛМР, вже має обсяг кредитів до 2012 року 136,6 млн. грн.. Якщо відсотки можна виплачувати роками, то тіло кредиту треба повернути вже в 2012 році, а це 92 млн. грн.. Я не знаю яким бюджет Львова має бути, щоб з нього без проблем можна було витягнути півмільярда гривень, віддати і погасити кредити. Кожен львів’янин має розуміти, що цей борг швидше за все віддаватимуть ще його діти», - зауважив Володимир Бондаренко.
Водночас експерт з Києва назвав бюджет Львова кризовим, оскільки, за його словами, будь яка антикризова політика – це прагнення до бездефіцитного бюджету.
«З чим залишиться місто після такого бюджету, на жаль, дуже важко сказати», - додав Володимир Бондаренко.
Нагадаємо, що Львівська міська рада затвердила бюджет міста Львова на 2009 рік, згідно з яким, загальний обсяг доходів визначено у сумі 1 265 537,3 тис. грн. Обсяг доходів загального фонду 1 064 521,1 тис. грн., спеціального фонду бюджету – 201 016,2 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку 43 310 тис. грн. Загальний обсяг видатків визначено у сумі 1 830 813,7 тис. грн.
ІА "Вголос": НОВИНИ