Фракція БЮТ обурена, що у намірах міської влади щодо перейменування вулиць не значиться вулиця Ростислава Братуня.
«У зв’язку з цим дозвольте нагадати, що у жовтні 2008 року комісією з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд у м. Львові прийнято рішення про перейменування вулиці Албанської на вулицю Ростислава Братуня, враховуючи те, що дана вулиця розташована неподалік будинку, де жив поет у Львові (вул. Ген. Грицая, 8)», - йдеться у зверненні.
«Це рішення прийнято у відповідь на звернення голови Львова Андрія Садового і депутатів Львівської міської ради з проханням довести справу перейменування вулиці Албанської на честь поета Ростислава Братуня до завершення, а отже підтримати це рішення на сесії Львівської міської ради, яка відбудеться у травні з нагоди Дня міста», - зазначається далі.
Ростислав Братунь народився 7 січня 1927 року в місті Любомль на Волині. У 1950 році закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка. До 1979 року очолював Львівську організацію спілки письменників.
Ростислав Братунь – головний редактор журналу «Жовтень» (сьогодні «Дзвін»), голова Львівської організації Спілки письменників України, Народний депутат СРСР від Львова – стояв біля витоків заснування Народного Руху України, ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Товариства Лева, Львівської бесіди, національно-культурних товариств. Ставши одним із перших демократичних депутатів, він боровся за право націй на самовизначення, за свободу віросповідань, зокрема ініціював процес легалізації УГКЦ. З трибуни 2-го З’їзду Народних депутатів СРСР вперше відстояв право України на повернення своєї історичної символіки.
На сторінках радянської преси саме Ростислав Братунь першим звертається до проблем об’єктивного перегляду місця ОУН-УПА, Січових стрільців в історії боротьби України за незалежність.
Ростислав Братунь був посмертно нагороджений Всеукраїнською організацією «Меморіал» орденом В. Стуса».
ІА "Вголос": НОВИНИ