Нагадаємо, що спочатку в голови Львівської облради Мирослва Сеника було три заступники. Така кількість появилася внаслідок політичних домовленостей між фракціями. Учасники цих домовленостей знали, що закон не передбачає стільки заступників, але нечіткість формулювання тривалий час дозволяла депутатам попереднього і нинішнього скликань обходити закон. Проте восени 2008 року, під тиском кризи і внутрішніх протиріч, депутати "прозріли" і скоротили кількість заступників Сеника з трьох до одного. як того й вимагав закон. Ніби то все заспокоїлося. Однак наприкінці грудня надійшла звістка про те, що президент підписав зміни до Закону про місцеве самоврядування, відповідно до яких кількість заступників голови облради була визначена чітко - два. Саме тому депутати Львівської облради, які вже раз довели свою законослухняність саме в цьому питанні, вирішили не зупинятися і почали обирати двох заступників.
Протягом першої половини 2009 року вони недалеко просунулися в цій справі. На заваді стали внутрішні конфлікти, які не дають сформувати в обладі стійку більшість ні "Нашій Україні", ні БЮТ. Останній же, допустивши ряд помилок, в якийсь момент взагалі втратив контроль над ситуацію, розплатою за що стали спочатку необрання Людмили Козак на посаду першого заступника голови облради, а потім і її відставка з посади тоді ще єдиного заступника Сеника. Сатисфакцією БЮТівцям в цій ситуації стало те, що позбавлений заступників Сеник вперше за всю каденцію цієї ради змушений був попрацювати влітку, без відпустки в Хорватію.
Перед літніми канікулами БЮТ ніби-то зібрався з духом і знову перебрав ініціативу в облраді у свої руки. Голосування по кандидатурі Ростислава Бондаренка на посаду голови бюджетної комісії засвідчило, що більшість інших фракцій готові підтримувати кандидата від БЮТ на посаду першого заступника голови.
І саме тут почалося щось незрозуміле діятися в лавах БЮТ, керівництво і депутати якого виявилися не готовими запропонувати єдину узгоджену кандидатуру зі своїх рядів. Наведемо лише перелік прізвищ, які в різні періоди називалися кандидатами на посаду заступника голови облради від БЮТ у ЗМІ: Людмила Козак, Михайло Задорожній, Роман Ілик, Євген Буба, Ярослав Грибальський. В кулуарах в крім того гуляли прізвища Михайла Ваврина, Остапа Козака, Наталії Лаврецької та ін.
На сьогодні, як видається, реальних кандидатів залишилося тільки двоє: Роман Ілик і Ярослав Грибальський. Кандидатура першого була висунута фракцією БЮТ, кандидатура другого - підтримана рішенням обласного бюро ВО "Батьківщина".
Згідно положення про фракцію БЮТ у Львівській облраді, яке не є таємницею, адже воно базується на типовому положенні для фракцій БЮТ в місцевих радах, остання повинна обов'язково попередньо розглядати на засіданнях керівних органів відповідних партійних організацій (ВО "Батьківщина" та УСДП - Вголос) соціально значущі, політичні, економічні питання, внесені до порядку денного сесії, з обов'язковим прийняттям рішення для виконання фракцією, а також заяви від фракції з важливих соціально-економічних і політичних питань. А от що стосується питань обрання голови фракції та її представників на керівні посади в самій облраді, то рішення партійних органів чи то "Батьківщини" чи то УСДП носять для фракції лише рекомендаційний характер.
У положенні про фракцію ніде не визначена процедура голосування фракцією з питання обрання кандидатур на керівні посади в облраді. А отже воно відбувається на загальних підставах на зборах фракції. Загальні збори фракції БЮТ, згідно положення, скликаються головою фракції, президією або ж на вимогу третини членів фракції від загального її складу. Збори є повноважними, якщо на них присутні більше половини членів фракції від загального складу. Всі рішення, крім обумовлених положенням, наприклад, щодо обрання голови фракції, приймаються більшістю голосів від загального складу фракції.
Такий екскурс в процедурні та регламентні засади діяльності фракції БЮТ необхідний був для того, щоб зрозуміти подальший розвиток подій. Отож, якщо ми все правильно зрозуміли, остаточну крапку в питанні єдиної кандидатури від фракції БЮТ на посаду заступника голови Львівської облради все ж таки поставить не рішення бюро обласної організації ВО "Батьківщина", а рішення зборів самої фракції, які, відповідно до положення про її діяльність, обов'язково відбуваються напередодні пленарного засідання.
ІА "Вголос": НОВИНИ