[media=26602,26603,26604,26607,26609,26610]
Читач: Як Ви ставитеся до проведення реформи місцевого самоврядування? І чи будуть дострокові місцеві вибори?
Партія регіонів як і вся нинішня коаліція буде підтримувати доугий етап політичної, конституційної реформи, зміст якої полягає в поглибленні місцевого самоврядування. 2 приклади: ми вважаємо що голів обласних адміністрацій також має обирати народ.
Приклад другий: член комітету з питань держбудівництва, регіонального розвитву і місцевоно самоврядування Петро Писарчук вийшов з ініціативою проведення експерименту по наданню з державного бюджету місцевим бюджетам коштів для підняття базових галузей господарства, інфраструктури, науки і техніки, збереження культурної спадщини. Ініціативу підтримав Кабмін і в коло цього експерименту включили не тільки Донецьку область, як планувалось спочатку, але й Львівську.
Цю ідею схвалила політрада Партії регіонів. Мені було дико читати що депутати Львівської облради рекомендували голові ради не брати ці гроші. Якби вони несли справжню відповідальність перед своїми виборцями, такої вар’яції не було б.
Як мені відомо, сьогодні на рахунку обласного відділення держказначейства сконцентровано великі кошти на газифікацію населених пунктів, на ліквідацію наслідків техногенних і природних катастроф – і до цього часу вони не освоюються! А 14 грудня всі неосвоєні кошти будуть поверненні в Держбюджет.
Ванга: Якими будуть дії Ющенка, якщо НУНС з тріском програє змагання з БЮТ? Наприклад, набере 12%, а БЮТ - 22%?
Cьогодні Віктор Андрійович Ющенко пішов у ва-банк. Відверто порушуючи закон про вибори він агітує за одну конкретну політичну силу. Не за блок майбутніх політичних сил у парламенті, а за одну конкретну політичну силу, на мою думку, маргінальну, там не має ні патріотів, ні націоналістів, ні шовіністів... так, розмазня....
Якщо ця політична сила не сформує парламентську більшість, йому як порядному чоловікові потрібно йти у відставку. Ніякі інтриги, ніякі чвари, ніяке внесення розбрату, ніякі провокативні ініціативи йому не допоможуть. народ скаже своє слово, яке буде відображене в електоральних відсотках.
Genykn: Чому перед Росією(правонаступником СССР) не ставиться питання про повернення знецінених вкладів в Збербанку СССР? Адже такі виплати з Держбюджету України є обманом і простим витягуванням коштів з одної кишені українця (через податки, збори), в іншу(мізерні компенсації).
Тому що в 1992 році Леонід Кравчук підписав так званий нульовий варіант українського зовнішнього боргу. Наш борг, тоді це було 16 млн. дол., взяла на себе Росія, котра оголосила, що вона є правонаступницею всіх боргів та всіх активів Радянського Союзу.
Після цього на запитання ВРУ про заощадження Єльцин відповів: "Мы вам ничего не должны. Мы дали вам независимость. Разбирайтесь сами". Спроби повернути знецінені заощадження робилися неодноразово. Всі законопроекти так і не стали законами, бо ветувалися президентами: і Кучмою, і Ющенком.
Останній законопроект, який передбачав закриття рахунків тих громадян, в яких на книжці було до 5 тис. грн., передбачав виділення 9 млрд. 600 млн. грн.. з коштів від продажу "Криворіжсталі". За цей законопроект проголосувало в 2005 році 307 народних депутатів. В сесійній залі під час оголошення вето на законопроект прозвучала фраза: "Грошей немає". Тому ми створили комісію і по сьогодні комісія шукає куди пішли кошти від продажу "Криворіжсталі".
Ми не можемо знайти підтвердження суми приблизно в 10 млрд. грн.. Можу припустити, що одна з причин такого маніакального бажання призупинити діяльність ВРУ це бажання призупинити діяльність цієї комісії.
Одна з робочих версій – кошти в сумі понад 24 млрд. грн.. в Україну так і не поступили. Вони лежать десь на депозитних рахунках. Є надія, в 2008 році на повну суму втрачених заощаджень будуть випущені цінні папери, які офіційно стануть внутрішнім боргом Української держава перед громадянами. Ми йдемо в цьому питання шляхом Росії.
Леонід Борисович: Як на Вашу думку, чи пройде до ВРУ Блок Литвина? 2. Як ви вважаєте, краще, щоб до парламенту пройшли 4 партії, як про це прогнозують деякі соціологи, чи ліпше, щоб партій було побільше, скажімо, 5 або 6?
Думаю, що Блок Литвина до ВРУ не пройде. Через те, що ця політична сила так себе і не ідентифікувала. Бути взагалі "за народ" – в політиці так не буває. Тим більше, коли сьогодні суспільство розколоте на дві частини і місця для третьої сили там поки що немає. Я категорично не сприймаю порад "Нашої України" не голосувати за так звані "малі парті", і думаю, що після 30 вересня котрась із них зробить сюрприз так званим "великим партіям".
Повну версію чату читайте тут
ІА "Вголос": НОВИНИ