За його словами, кошти на створення музею є закладені у планах Львівської обласної ради. Зокрема, на реставраційні райони передбачено 1 мільйон 800 тисяч. Але ці кошти не освоюються.
«Спершу були проблеми з тендерами, потім із заявками, що мали поступити до головного фінансового управління ЛОДА. Далі виникли непорозуміння між Управлінням комунального будівництва Львівської облдержадміністрації та аналогічним управлінням Львівської облради. Це окреме питання боротьби облдержадміністрації та облради за повноваження», - розповів Остап Козак.
В ході засідання було обговорено болюче питання фінансування і представник фінансового управління ЛОДА повідомив, що вже з наступного тижня мало би початися фінансування реставраційних робіт.
Як повідомив Остап Козак, за планом до 15 грудня має завершитися освоєння коштів. До цього часу має бути дороблений дах і реставрація чотирьох експозиційних залів.
«Якщо цього року будуть освоєні всі кошти, тобто 1 мільйон 800 тисяч, то готовність об’єкту буде на рівні 60%. Тому на наступний рік потрібно профінансувати ще 4 мільйони на реставраційні роботи. Десь на кінець літа-початок осені можна сподіватися відкриття музею», - зазначив депутат облради.
На засіданні також виплило питання відселення людей із будинку, в якому буде Музей. Мешканці будинку на вулиці Лисенка 23а завалюють Адміністрацію Президента та Кабінет Міністрів заявами про відселення, мотивуючи це тим, що стан будинку жалюгідний, ще й електрику відключають. На думку Остапа Козака, цю проблему можна вирішити.
«Музей має бути у всіх приміщеннях будинку, тому стоїть питання про відселення з будинку мешканців. Іде мова про заявку на 1 мільйон гривень, які мають бути виділені з державного будинку на їх відселення», - зауважив депутат облради.
До речі, будинок на вулиці Лисенка 23а, де й буде розташований Музей визвольних змагань, має історичне значення. В ньому відбулося перше засідання «Просвіти» та перший шевченківський вечір.
ІА "Вголос": НОВИНИ