Про це «Рейтер» розповіли самі колишні військові і правозахисники, пише УНІАН.
Їх розповіді ставлять під сумнів твердження Кремля про те, що в Україні немає російських військ, а за бойовиків росіяни борються в якості добровольців.
Кількість свідчень того, що в Україні росіяни воюють, зашкалює: на полях бою знаходять російське армійське озброєння, про це розповідають сім'ї російських солдатів і українські полонені, які говорять, що були схоплені російськими десантниками.
Після вбивства опозиціонера Бориса Нємцова соратники політика закінчують роботу над доповіддю, в якій будуть описані нові свідоцтва російської військової присутності в Україні.
Однак досі рідко вдавалося знаходити російських солдатів, які брали участь у бойових діях в Україні і готових про це розповідати. Ще рідше виходило поговорити з тими, хто через це звільнився з армії.
«Рейтер» зв'язався з п'ятьма військовими, які разом з товаришами нещодавно залишили службу, в тому числі і з двома з них, які зізналися, що звільнилися через те, що солдатів відправляють в Україну.
Один з них живе в Москві. Він розповів, що влітку минулого року був відправлений у Ростовську область на навчання, але замість цього опинився в Україні на танку в складі бронеколони.
«Якийсь підполковник вже після перетину кордону сказав, що можуть посадити за невиконання наказу. Деякі відмовлятися стали там далі перебувати», – сказав колишній військовий, який служив в елітній Кантемирівській танковій дивізії. Як і інші, він говорив на умовах анонімності, побоюючись можливого переслідування.
Він бачив, як солдати відмовлялися воювати.
«При мені таких було двоє. Кудись їх забрали. Підполковник говорив, що на них завели кримінальну справу, а насправді, ми їм потім подзвонили, вони вдома були, просто звільнилися».
Колишні російські солдати і правозахисники розповіли «Рейтер» про те, як деякі солдати бояться їхати в Україну, як їх змушують воювати там або що вони розчаровані тим, як їх зустріло командування після повернення з української території.
Колишній танкіст з Москви каже, що не поїхав би в Україну по своїй волі.
«Та ні, навіщо? Це не наша війна. Якби війська там були офіційно, то так, це вже інша справа», – сказав він.ІА "Вголос": НОВИНИ