Спочатку сільську адміністрацію буквально захлеснув шквал подяк. Але потім тон тих, хто телефонував, став тривожним. То їм здавалося, що один з дорослих лелек зламав ногу, то здавалося, що в іншого — розбита голова, то самозвані орнітологи стверджували, що пташенята гранично виснажені і незабаром помруть, якщо їм негайно не допомогти.
Важкі часи настали і у начальника місцевої пожежної команди. Не минало й дня, щоб від його підлеглих не вимагали піднятися на дах з гніздом і надати там першу допомогу «хворим і виснаженим» лелеченятам. Зрештою вогнеборці вилізли на трубу, де лелеки влаштували свій будинок. Дорослі птахи негайно полетіли, гніздо звалилося на землю, але «врятованих» пташенят пожежні під виття сирен відвезли до орнітологів на природоохоронну станцію.
Оглянувши лелеченят, фахівці дійшли висновку, що ті абсолютно здорові.
«Не було ніяких причин, окрім істерики деяких Інтернет-користувачів, щоб діставати пташенят з гнізда», — резюмував орнітолог Йосеф Зелени. За його словами, спостерігачі за життям цих птахів у всесвітній мережі не знали навіть найелементарніших речей про поведінку лелек. «Наприклад, коли птах відпочивала, стоячи на одній нозі, вони вимагали терміново викликати ветеринара, оскільки у лелеки нібито була зламана нога», — розповів він.
Тепер осиротілі пташенята живуть під опікою орнітологів. У вересні їх вже можна буде відпустити на волю до родичів.
На думку орнітологів, подія в Єдовніцах чітко показує, що втручання людини в життя птахів і тварин повинно бути надзвичайно делікатним і що ті, хто з найбільш благих намірів хоче допомогти «братам нашим меншим», дуже часто відверто їм шкодять.
Джерело: ИТАР-ТАСС
ІА "Вголос": НОВИНИ