«Жодного сумніву щодо розширення мережі територій та об'єктів природного фонду області немає і бути не може. Не йдеться про заповідання заради заповідання. Світова й національна практика свідчить, що головною гарантією збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів є заповідання, як метод територіальної охорони природи. Це складова системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля. Іншими словами заповідні території — це екологічно чисті території і похідним від їх функціонування є здорова людина», - сказано у релізі.

У Держуправлінні зазначають, що заповідні об'єкти це, насамперед: чисте довкілля, збереженість природних ресурсів та історико-культурної спадщини; збереженість культурних та господарських традицій; сприяння розвитку екотуризму; інвестиційна привабливість території; увага світової спільноти.

На сьогодні вартість утримання 1 га заповідної території, яка є в підпорядкуванні природоохоронних установ області, в середньому становить 500 грн., а у лісогосподарських структурах на 1 га витрачається 90 грн, що явно недостатньо, кажуть екологи.

«Тому і місцевим органам влади, і представникам наукових кіл вигідно, щоб унікальні природні території входили до складу природно-заповідних об’єктів, де є можливість фінансово забезпечити їх збереження та організувати наукові дослідження, еколого-просвітницьку діяльність, розвиток туризму і рекреації», - зауважують у Держу правлінні ОНПС.

ІА "Вголос": НОВИНИ