Ісус Христос на восьмий день після свого Різдва прийняв обрізання відповідно до старозавітного закону для всіх немовлят чоловічої статі. Після виконання обряду дитині дали ім'я, провіщене архангелом Гавриїлом в день передання благої вісті Діві Марії — Ісус.

Св. Василь Великий народився близько 330 року в Кесарії. Він походив зі знатного роду, що славився не лише багатством і ревною християнською вірою. Батько був адвокатом і викладачем риторики. У сім’ї було десятеро дітей, з яких п’ятеро і мати Емілія зачислені до святих, інформує ukrlit.vn.ua.

Першу освіту Василій здобув під керівництвом батька. Післяька він вирушає на навчання до Константинополя, а тоді Афін. Там він вчиться риториці, філософії, астрономії, математиці, фізиці і медицині.

Близько 362 року Василь був висвячений у сан диякона єпископом Мелетієм, а через 2 роки — у сан пресвітера єпископом Кесарійським.

Святий написав багато праць, догматичні, моральні, аскетичні, полемічні твори, пояснення Святого Письма, 366 листів. Він уклав текст Божественної Літургії, взяв участь у формуванні вчення про Пресвяту Трійцю. Його визнають Великим Вчителем Церкви.

Святий Теодор Студит називає св. Василія «батьком грецького чернецтва й найпершим з усіх отців».

ІА "Вголос": НОВИНИ