У заяві, зокрема, сказано: «В оригінальний спосіб Львівські обласна, міська та Жовківська районна влади вирішили показати хто в домі господар мешканцям сіл, прилеглих до міського сміттєзвалища. Саме з їхньої подачі було зліплено шиту білими нитками справу стосовно, начебто, блокування руху на автодорозі сполученням Львів – Рава-Руська та під’їзної дороги до Львівського міського полігону побутових відходів ЛКП «Збиранка».
На думку депутата, такі «грізні заходи» названих державних інституцій мають на меті показати своє місце «непокірним «кріпосним» селянам» за те, що вони, доведені наприкінці травня ц.р. до відчаю через заборону торгівлі вирощеними власноруч овочами на базарі, прилеглому до Привокзального ринку, посміли запротестувати «нашій недолугій владі».
«Керівники цих державних структур своєю злочинною байдужістю до потреб людей самі спровокували ситуацію, відповідальність, за яку не лише переклали на голови мешканців сіл, розташованих біля Львова, а тепер ще й намагаються знайти для них міру покарання», – наголошує Тарас Козак.
Він нагадав, що десятки людей, які роками торгували овочами біля Привокзального ринку, були звідти практично викинуті і лише після акцій масової непокори та особистого втручання депутата влада, нібито, пішла на поступки сільчанам. Але буквально через кілька днів почалося віроломне порушення встановлених угод, обкладання торговців непомірною орендною платою, влаштування інших авантюр, які суттєво ущемляли права людей, відзначив Козак.
«Тепер, через три місяці після того, що сталося, місцеві очільники вирішили «відігратися» на тих, хто посмів привернути до себе увагу через суцільне беззаконня, анархію і хаос, які сіють в області т.з. керівники на кшталт обласного голови державної адміністрації Костюка та його Жовківського районного посіпаки Ціолковського», – наголосив він.
«Хіба ж можна назвати підставою для порушення кримінальної справи блокування дороги до нелегітимного сміттєзвалища, яке не мало ні у 2011 і не має в 2012 роках дозволу та лімітів на розміщення твердих побутових відходів через систематичні невиконання ЛКП «Збиранка» природоохоронних заходів?», – додав Козак.
Депутат зазначає, що наприкінці 2011 року на проектну документацію рекультивації звалища з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 450 тис. грн., а робота донині не завершена. Не зважаючи на те, що кількість відходів, захоронених на Львівському сміттєзвалищі сьогодні становить більше 11 млн. тонн, що значно перевищує допустимий їх обсяг, свідомо затягується пошук земельної ділянки для будівництва нового міського полігону ТПВ, додає він.
У зв’язку із цим Тарас Козак цікавиться: чому карну справу порушено проти людей, які не дозволяли продовженню беззаконня, а не проти тих владоможців, хто, обіцяючи золоті гори, просили селян дати їм змогу дальше його творити?
За його словами, не витримує жодної критики кримінальна справа, порушена за фактом руху людей пішохідним переходом, що також, начебто, спричинило перешкоди для пересування вантажного транспорту.
«З яких пір і ким в нашій, так званій, правовій державі встановлено обмеження для переміщення людей у відведених для цього місцях. Чи не будуть наступного разу костюки з ціолковськими вимагати заборони громадянам дихати впродовж переходу вулиці або дороги», – наголошує він.
У зв’язку із цим Тарас Козак вимагає:
1. Припинити переслідування людей за протести щодо порушення їх прав, викликаних фактами невиконання владними структурами обіцянок з влаштування місць для безперешкодної торгівлі овочами на Привокзальному ринку, що вилилися у блокування під’їзної дороги до ЛКП «Збиранка», яке на сьогодні працює незаконно, та дороги Львів – Рава-Руська, де пішохідним переходом рухались люди, які, начебто, перешкоджали вільному проїзду вантажних автомобілів. Закрити кримінальні справи, порушені за цими фактами;
2. Негайно виконати усі обіцянки, які були дані мешканцям сіл, прилеглих до Львова, стосовно влаштування їм відповідних робочих місць на Привокзальному ринку з нормальними умовами праці та заробітку;
3. Терміново виконати усі вимоги природоохоронних структур та місцевого населення щодо функціонування Львівського сміттєзвалища;
4. Про виконання цих вимог доповісти громадам сіл, прилеглих до Грибовицького сміттєзвалища, для чого до 20 липня 2012 року скликати їхні сільські сходи.
ІА "Вголос": НОВИНИ