За його словами, польська сторона переслідує лише одну мету: шляхом віддачі українській громаді в Перемишлі Українського народного дому, котрий знаходиться в дуже аварійному стані, отримати у Львові будинок або земельну ділянку для польської громади.
«Євро 2012 – це лише прикриття. Насправді Перемишльська міська рада, з міркувань чистого піару, домагається того, щоб Львівська міська рада передала польській громаді у Львові будинок або ділянку під польський дім. Це основне питання, що розглядатиметься. Проблема в тому, що така зустріч є зрадою української громади в Перемишлі. На такі зустрічі громада мала б бути запрошена. Вони давно домагаються передачі їм Українського народного дому. І дуже гостро конфліктують з Перемишльською міською владою», - повідомив Остап Козак.
Задля відстоювання своїх прав, українська громада навіть подавала до суду на міського голову Перемишля. Остап Козак зауважив, що Український народний дім сьогодні знаходиться у дуже аварійному стані і оскільки будинок знаходиться у власності міста, то місто мало б його відремонтувати перед тим, як передати українській громаді. А передача будинку українській громаді є обов’язком польської держави. За словами депутата облради, дуже хибно пов’язувати такий крок перемишльської влади у Польщі з подібним кроком у Львові.
«На скільки мені відомо, суд відхилив це подання. Але конфлікт досить гострий і якщо місто Львів хоче якось втрутитись у нього, то воно має, насамперед, вислухати позицію української громади Перемишля. Мене найбільше турбує, що все робиться за їх спинами і за спинами депутатів Львівської міської ради. Я в них питався, хто був на зустрічі і не зміг дізнатися, хто саме з депутатів ЛМР був на зустрічі», - прокоментував Остап Козак.
«Мені важко зрозуміти чому львівська влада пішла на ці кроки. На мій погляд, це абсолютно невиправдано», - додав він.
Як повідомлялось, сьогодні у Львові відбулась зустріч польсько-української робочої групи з підготовки спільної сесії Львівської та Перемишльської міських рад. Під час зустрічі представники обох сторін обговорили важливі питання взаємовідносин між містами.
У спільній зустрічі взяли участь секретар та депутати Львівської міської ради, заступник міського голови з гуманітарних питань та представники виконавчих органів профільних управлінь. З польської сторони до Львова приїхали голова та депутати Ради міста Перемишль, заступник президента міста Перемишля, начальник управління культури, промоції та туризму міської ради м. Перемишля.
Обидві сторони погодились в тому, що влада обох міст повинна діяти виключно в інтересах громад кожної з країн. А також спільні напрацювання за результатами цього засідання буде погоджено та обговорено під час наступної зустрічі у м. Перемишль, після Великодніх свят.
ІА "Вголос": НОВИНИ