ЛЬВІВ, 12 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Держава має зменшити вплив на книжковому ринку України, щоб він нормально функціонував.
Про це у коментарі Presstime повідомив директор видавництва «Теза» Володимир Бризкін.
«Щоб книжковий ринок ефективно функціонував потрібно, щоб професіонали-видавці добре працювали, а покупець має це поцінувати і проголосувати гаманцем. Щоб все працювало в такому режимі, держава має забратися з книжкового ринку», - прокоментував Бризкін.
Експерт перелічив сфери, в які держава не має мати впливу, а саме: державі не потрібно фінансувати видання підручників, також держава не повинна давати бібліотекам книжки, а давати бібліотекам гроші, щоб вони купували ті книжки, на котрі є попит, крім того, держава не повинна організовувати книжкові форуми.
«Держава, наприклад, може фінансувати батьків, щоб ті могли придбати підручники. Книжковий ярмарок – це форма самоорганізації ринку. Держава не повинна виконувати бізнесові функції. Це не її задача», - зазначив Володимир Бризкін.
Серед інших проблем, директор «Тези» відзначив відсутність статистики, котра висвітлювала б ситуацію на книжковому ринку.
«Державної або недержавної статистики в Україні не має. Однак сьогодні на форумі ми дізналися від колег з інших держав, що сусідні країни мають настільки хороший книжковий ринок, наскільки адекватна в них статистика. Статистика відіграє важливу роль для того, щоб ринок розвивався і, щоб пропозиція продавця була ліпша і відповідала покупцю», - додав він.
Нагадаємо, що сьогодні у Львові пройшов бізнес форум присвячений книговидавництву. У форумі взяли участь експерти книжкового бізнесу з різних країн, зокрема з Голландії, Польщі та Росії.
Губернатор Львівщини Микола кміть провів тренінг для книговидавців, під час форуму. У ході тренінгу було розглянуто основні проблеми та шляхи їх вирішення, для збільшення рентабельності книжкового бізнесу.
«Бізнесу книговидавництва зараз приділяється більше уваги. Завдяки цьому, він вже, скажімо, відбився від дна і починає підніматися. Це стає прибутковий бізнес. На сьогодні основною проблемою цієї сфери є низький попит і відповідно нестача обігових коштів», - повідомив Микола Кміть.
ІА "Вголос": НОВИНИ