Про це повідомляє державний центр кіберзахисту та протидії загрозам CERT-UA, передає УП
Під час атаки DDE активувала роботу шкідливого коду на комп’ютері користувача.
Для запобігання подібним атакам CERT-UA дає декілька рекомендацій.
Перш за все необхідно заблокувати доступ до зазначених посилань. Потім потрібно встановити оновлення Windows, які усувають вразливість DDE в Microsoft Office (CVE-2017-11826).
Далі важливо не відкривати вкладення у підозрілих повідомленнях. Зокрема у листах від адресантів, щодо яких виникають сумніви, наприклад: автор з невідомих причин змінив мову спілкування; тема листа є нетиповою для автора; спосіб, у який автор звертається до адресата, є нетиповим тощо.
А також у повідомленнях з нестандартним текстом, що спонукають до переходу на підозрілі посилання або до відкриття підозрілих файлів – архівів, виконуваних файлів.
Системним адміністраторам і адміністраторам безпеки необхідно звернути увагу на фільтрування вхідних/вихідних інформаційних потоків, зокрема поштового веб-трафіку.
Також CERT-UA рекомендує не працювати під правами адміністратора та обмежити можливість запуску виконуваних файлів (*.exe) на комп’ютерах користувачів.
Як відомо, 24 жовтня про кібератаку заявив столичний метрополітен та аеропорт в Одесі. Працівники кіберполіції перевіряють випадки хакерської атаки та переконують, що наразі вони не є масовими.
ІА "Вголос": НОВИНИ