ЛЬВІВ, 19 ЧЕРВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Держгірпромнагляд у Львівській області та обласна прокуратура домовились посилити вплив на стан промислової безпеки та виробничого травматизму.

Як повідомляє прес-служба Держгірпромнагляду у Львівській області, про це йшлося на нещодавній міжвідомчій нараді, яка відбулася в обласній прокуратурі.

Учасники міжвідомчої наради підкреслили, що не зважаючи на те, що кількість нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у 2007 році зменшилась у порівнянні із 2006-м роком, кількість потерпілих осіб залишається досить значною. Так, протягом 2007-го року на підприємствах, в установах і організаціях, а також у фізичних осіб з найманою робочою силою, що розташовані на території Львівської області, сталось 500 нещасних випадків, розслідування яких проводилось відповідно до вимог "Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві", затвердженого Постановою КМУ від 25 серпня 2004 року № 1112 (у 2006 році - 552), в тому числі – із смертельними наслідками – 38 (2006 - 42); зареєстровано 607 страхових випадків профзахворювань проти 666-ти - у 2006 році.

Протягом поточного року вже 104 (особи потерпіло за наслідками нещасних випадків на виробництві. У тому числі смертельно травмовано 21-го працівника. За аналогічний період минулого року – 17 осіб. Найбільше смертельно травмовано працівників на підприємствах будівельної галузі – 4 особи. У сфері надання послуг – 5, у вугільній галузі – 3, в енергетиці – 2 особи.

Минулого року у вказаній сфері прокурорами порушено 17 кримінальних справ, внесено 233 документи прокурорського реагування, за якими до відповідальності притягнуто 438 посадових осіб. Протягом поточного періоду 2008 року органами прокуратури області порушено 8 кримінальних справ, з яких 4 скеровано до суду, на усунення виявлених порушень законодавства про охорону праці внесено 122 документи прокурорського реагування, за допущені порушення притягнуто до відповідальності 183 посадові особи.

Прокурорськими перевірками із залучення спеціалістів територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області, пожежного та санітарного нагляду, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві виявлено численні факти відсутності контролю роботодавців за додержанням працівниками усіх вимог до технологічних процесів, ухилення від повноцінного фінансування заходів з охорони праці, надання вказівок щодо виконання робіт із порушенням правил промислової безпеки, незабезпечення засобами індивідуального захисту та проведення інструктажу з охорони праці. Проте, адекватні зусилля органами влади та державного контролю у повному обсязі не вживаються.

Зокрема, в області ще досі не затверджено програму поліпшення стану безпеки та гігієни праці на 2008-2012 роки, яка перебуває лише в стадії розробки.
У ході перевірок, проведених органами прокуратури в контролюючих органах, встановлено, що не завжди принциповою є реакція на виявлені порушення законодавства про охорону праці, пожежну безпеку та санітарно-епідеміологічне забезпечення. Контроль за виконанням приписів здійснюється формально. Недостатньо уваги приділяється організації перевірок стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах. Допускаються порушення під час провадження у справах про адміністративні правопорушення та при розгляді звернень громадян.

У нараді брали участь: перший заступник прокурора області Б. Татарин, начальник територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області В.Шайтан, представники ГУ МНС у Львівській області, головної державної санітарної служби і управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області, прокурори регіону.

ІА "Вголос": НОВИНИ