Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-реліз агентства.
Згідно з ним, порядок постановою Кабінету міністрів від 13 вересня 2010 року, оприлюдненими 23 вересня.
Порядком визначено перелік документів для участі у конкурсному відборі інвестпроектів, а також основні критерії їх відбору та експертної оцінки.
При цьому визначено такі форми державної підтримки, як поворотний (пільгові кредити) і безповоротне (фінансування, співфінансування інвестпроектів, здешевлення кредитів) бюджетне фінансування, держгарантії та сприяння залученню приватних інвестицій.
Згідно з порядком, відбір інвестпроектів для сприяння залученню приватних інвестицій буде відбуватися в два етапи, а в разі надання бюджетного фінансування та державних гарантій - у три.
Перший етап конкурсу передбачає розгляд відомчими комісіями профільних міністерств і центральних органів виконавчої влади проектних пропозицій.
На другому етапі конкурсу комісія Держінвестицій з відбору проектів, яка формується з представників Мінекономіки, Мінфіну та інших органів виконавчої влади, на підставі пропозицій відомчих комісій приймають рішення про держпідтримку інвестпроектів у відповідній формі. Потім Держінвестицій представляє Мінфіну перелік інвестпроектів з висновком про доцільність надання бюджетного фінансування або державних гарантій, а також інформацію про загальний обсяг держпідтримки із зазначенням форм її надання для врахування при підготовці проекту держбюджету України на відповідний рік.
Третій етап конкурсного відбору інвестпроектів, щодо яких комісія видала висновок про доцільність надання бюджетного фінансування або держгарантій, проводиться у двомісячний строк з дня набрання чинності закону про державний бюджет.
Як наголошується в прес-релізі, трирівнева система відбору проектів дозволить забезпечити всебічну фахову оцінку подаються для конкурсного відбору.
Крім того, для подання проектних пропозицій учасниками конкурсу передбачено запровадження принципу "єдиного вікна".
Держінвестицій створено у 2005 році (до червня 2010 року - Державне агентство України з інвестицій та інновацій).
Агентство є центральним органом виконавчої влади у сфері інвестиційної діяльності. Його діяльність координується Кабінетом міністрів через першого віце-прем'єр-міністра.
Основними його завданнями є участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної інвестиційної, інноваційної політики і координація роботи центральних органів виконавчої влади у цій сфері.
З серпня 2007 року у сфері управління Держінвестицій знаходиться Державна інноваційна фінансово-кредитна установа (ДІФКУ, раніше - Українська державна інноваційна компанія). ДІФКУ також належить 99,9938% акцій Українського банку реконструкції та розвитку.
У сфері управління Держінвестицій також знаходяться держпідприємство "Національний центр впровадження галузевих інноваційних програм", ДП "Державна інвестиційна компанія", а також 27 регіональних центрів з інвестицій та розвитку.
З середини березня 2010 року Держінвестицій очолює Олександр Таран, який раніше обіймав посаду заступника голови Федерації профспілок України.
ІА "Вголос": НОВИНИ