Така адміністративна відповідальність передбачена законопроектом, розробленим Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Проект направлений на розгляд до Кабінету Міністрів України.
Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Держкомпідприємництва, законопроект суттєво полегшує закриття господарської діяльності юридичних та фізичних осіб-підприємців, оскільки позбавляє чиновників можливості використати недоліки законодавства для отримання хабарів за прискорення процедури закриття.
У комітеті зазначають, що якщо на сьогодні строк прийняття рішення про задоволення вимог кредиторів і напрям ним відповідного повідомлення не обмежувалося у часі, то за розробленим законопроектом таке рішення має бути направлене кредитору протягом 30 днів з дня отримання вимоги.
Також законопроект обмежує час, протягом якого кредитори можуть висувати свої вимоги до ініціатора припинення. Для юридичних осіб він коливається від 2 до 6 місяців, для фізичних осіб-підприємців - від 2 до 3 місяців.
Крім того, на думку розробників, проект економить гроші підприємців. Так, більше не треба буде підтверджувати ліквідаційний баланс аудиторським висновком, який коштує 5-10 тис. грн., свідчити нотаріусом підписи на ліквідаційному балансі і рішення щодо припинення юридичної особи, що дозволить заощадити ще 100-150 грн., а також платити за публікацію повідомлення про прийняття рішення про припинення суб'єкта господарювання.
Також, законопроектом зменшується і кількість документів, які необхідно подавати (з 2 до 1 документа - для початку процедури припинення, з 7 до 5 - для завершення процедури юридичною особою і з 4 до 3 - для завершення процедури фізособою-підприємцем відповідно). Зменшено з 3 до 1 дня і граничний термін внесення державним реєстратором до відповідного реєстру запису про припинення.
Проект закону усуває неузгодженості між різними законодавчими актами, зокрема, визначає єдине друковане видання, в якому повинні публікуватися оголошення про ліквідацію суб'єктів господарювання та єдину черговість задоволення вимог кредиторів для платоспроможних суб'єктів господарювання.
За даними Державного комітету статистики, на 1 липня 2010 року в ЄДРПОУ налічувалось 1 275 тис. юридичних осіб. З них неактивні - майже 45%. Тобто, всі вони потенційно мають пройти процедуру припинення.
ІА "Вголос": НОВИНИ