ЛЬВІВ, 13 СІЧНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Голова асоціації платників податків Львівщини, депутат Львівської міської ради Теодор Дяків вважає, що діяльність Державної митної служби України спрямована на створення в Україні масштабної корупційної схеми.
Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції.
Підставою цього, на думку депутата, є накази Державної митної служби, котрі, на його думку, всупереч законодавству, погіршують умови роботи підприємств, що декларують митні вантажі. Зокрема, йдеться про наказ, котрий встановлює необхідність отримання підприємством-декларантом свідоцтв на право здійснювати митно-брокерську діяльність. Останній передбачає проведення екзаменів для декларантів митних вантажів.
«Станом на 12 січня 558 свідоцтв, які непередбачені законодавством, але які вимагає державна митна служба, виписані державною митною службою. Приблизно половина з них знаходиться в Києві, а половина отримана на руки підприємствами, які здійснюють розмитнення. Тобто близько 250-270 фірм на території країни працює. А всіх фірм, які здійснюють розмитнення є 1852. Працює десь 12-15% від усіх фірм, які можуть працювати. Така ситуація є з 1 січня. Ці вимоги є незаконними», - наголосив Теодор Дяків.
За його словами, така ситуація спричинює затримку сплати податків, затримку транспорту на митних переходах, затримку технологічних циклів в економіці, що в кінцевому випадку завдає мільярдні збитки для економіки України.
Він поінформував, що на ситуацію вже відреагували відповідні органи влади, СБУ та генпрокуратура.
«26 листопада 2008 року голова ДМСУ видав наказ №1334, котрий спричинив ту ситуацію, яка є зараз. Однак 25 грудня минулого року, Міністерство юстиції, виконуючи доручення віце-прем’єр-міністра пана Турчинова, надало свій висновок, де заявляється, що наказ держмитслужби «підлягає державній реєстрації у Міністерстві юстиції, проте на державну реєстрацію не подавався та відповідно не набрав чинності у встановленому в законодавстві порядку, є нечинним і підлягає скасуванню. Про що Міністерство юстиції повідомило Державну митну службу»», - зазначив Теодор Дяків.
Він заявив, що Державна митна служба, за його словами, документ Мін’юсту проігнорувала. Окрім того, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов звертався до голови ДМСУ Валерія Хорошковського, де просив інформувати про виконання рішень Міністерства юстиції. Незважаючи на доручення і висновки органів державного управління та влади, Державна митна служба 30 грудня 2008 року продовжила дію наказу №1334.
«Останні 10 днів це питання розглядає РНБО і міжвідомча робоча група з питань протидії корупції за участю СБУ та Генеральної прокуратури. Громадські організації, котрі займалися цим питанням дійшли до єдиного висновку, що основною метою таких дій Державної митної служби України є створення системної, масштабної, корупційної схеми на всій територій України», - зауважив Теодор Дяків.
Наказ Голови ДМСУ № 1334 «Про затвердження тимчасового порядку діяльності митних брокерів та їх представників» встановлює необхідність отримання митним брокером-підприємством «свідоцтва на право здійснення митно-брокерської діяльності» (замість встановленої законом ліцензії на цей вид діяльності), його працівниками – «кваліфікаційних посвідчень», котрі не вимагаються законом, проведення «періодичних кваліфікаційних іспитів», наявність вищої освіти та інші вимоги, додав депутат.
Раніше, коли ДМСУ видавала накази про періодичні іспити для митних брокерів, вони були скасовані постановами судів.
ІА "Вголос": НОВИНИ