Хоч і склад учасників чергового меморіалу Олексія Дем’янюка був непоганим, однак не усі найсильніші стрибуни України зуміли у ньому взяти участь. Яскравий приклад – син уславленого Олексія Дем’янюка Дмитро. Звичайно, було б цікаво подивитися, як Дмитро перед львівською публікою буде «рубатися» з Проценком, Кримаренком та Шаповалом, однак у Дем’янюка цей рік особливий – олімпійський. Звісно, набагато важливіше підійти до головних змагань чотириріччя у хорошій спортивній формі, при цьому маючи чітку програму підготовки до змагань. Вочевидь, Дмитро не хоче форсувати свою підготовку до Лондона, і за це йому віддамо належне. Не виступали цього року у Львові також відомі Олександр Нартов та Богдан Бондаренко. Утім, і без них було кому тішити львівську публіку високими польотами над планкою.
Основна боротьба у змаганнях чоловіків розгорнулася між українцями Віктором Шаповалом, Андрієм Проценком, Юрієм Кримаренком та Андрієм Рубелем. Гості з Росії, Польщі та Білорусі не змогли на рівних боротися з відомими українськими спортсменами. Найркаще з зарубіжних гостей виступив Семен Поздяняков з Бранська. Його результат 2 м 21 см і підсумкове шосте місце.
Усе найцікавіше почалося тоді, коли Андрій Рубель з Запоріжжя з першої спроби вставив особистий рекорд – 2м 24 см. Цю висоту Кримаренко та Проценко взяли з першої спроби, а Шаповал лише з третьої. Висота 2 м 27 см підкорилася лише двом спортсменам. Рубель та Кримаренко припинили боротьбу за перше місце. Шаповал знову підкорив планку з третьої спроби. Що цікаво, зробив це тоді, коли попросив публіку взяти галасливий тайм-аут. В тиші Віктор взяв з третьої спроби і висоту 2 м 24 см. З наступним бар’єром (2 м 31) Шаповал не справився, а от Проценко потішив львівську пубілку високим польотом – 2 м 31 см з першої спроби! Відтак, спортсмен з Херсона повторив рекорд турніру, який встановив Дмитро Дем’янюк у 2010-ому році. Тоді ця висота була рекордом сезоні в світі. Що цікаво, Дмитро Дем’янюк на меморіалі свого батька нагадував фотографа. Можна не сумніватися, що Дмитро більше за вечір зробив фотографій, аніж роздав автографів.
Повторити особистий рекорд Олексія Дем’янюка (2 м 33) не вдалося Андрієві Проценку. Спортсмен з Херсона переміг з високим результатом 2 м 31 см. Другим став Віктор Шаповал, який представляє Вінницю та Львів. А третє місце посіли двоє спортсменів: Юрій Кримаренко з Бердичева та Андрій Рубель з Запоріжжя. Відтак, долетіти до висот Дем’янюків не вдалося нікому. Особистий рекорд Дмитра Дем’янюка 2 м 35 см, покійного Олексія Дем’янюка – 2 м 33 см.
У жіночому гран-прі перемогла Тамара Бірюк з Миколаєва. ЇЇ результат – 189 см. На три см нижче стрибнули Оксана Окунєва та Вікторія Добринська. Вони посіли друге та третє місце відповідно. Що цікаво, на церемонії нагородження не було Тамари Бірюк. П’єдестал пошани без переможниці виглядав якось незвично та водночас смішно.
Глядачам у спорткомплексі ЛДУФК не було коли скучати. Окрім цікавих змагань, організатори свята розіграли різні призи, головний з яких – путівка до Венеції. Журналісту Вголосу, як і інших видань, цього вечора не пощастило виграти нічого.
Усі результати змагань можна переглянути тут.
Олексій Володимирович Дем'янюк (1958 - 1999 р.) - спортсмен-легкоатлет, чемпіон СРСР зі стрибків у висоту. Майстер спорту міжнародного класу. Батько українського легкоатлета Дмитра Дем'янюка. В пам'ять про Олексія Дем'янюка друзі започаткували змагання «Меморіал Олексія Дем'янюка», який проходить у Львові. Щорічно турнір збирає 100-150 учасників з різних регіонів України та з-за кордону.
ІА "Вголос": НОВИНИ