Про це йдеться у доповіді, яку підготувала Рита Ісаак для оприлюднення під час 28 сесії Ради з прав людини ООН, передає УНН.

«Спеціальний доповідач спробував отримати доступ до Автономної Республіки Крим, щоб оцінити ситуацію меншин, а також проконсультуватися з де-факто владою і меншинами та іншими членами суспільства. На жаль, вона не отримала необхідні гарантії, що дозволили б їй відвідати АРК», - йдеться у доповіді.

Однак, деякі представники кримських татар зазначили у розмові з доповідачем, що їх права не визнавалися і не захищалися жодною владою в Автономній Республіці Крим.

Але у березні 2014 Верховна Рада прийняла резолюцію, що гарантує права кримсько-татарського народу в складі держави Україна (№ 1140-VII 20 березня). Відповідно до постанови, Україна гарантує збереження і розвиток «етнічної, культурної, мовної та релігійної унікальності кримськотатарського народу як корінного народу і всіх національних меншин України».

Влада визнала Меджлісу кримсько-татарського народу компетентним органом і висунула вимогу термінового подання проектів законів і нормативних правових актів, що підтверджують статус кримськотатарського народу як корінного народу.

Нагадаємо, Верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Європейський союз ніколи не визнає анексії Росією Криму.

ІА "Вголос": НОВИНИ