1. Джуліано

Бразилія

Рівно два роки тому 20-річний хавбек «Інтернасіоналя» отримав приз найкращому гравцеві Кубка Лібертадорес, а через півроку, незважаючи на інтерес грандів рівня «Барси» і «МЮ», перейшов до «Дніпра». У перший рік гра бразильця викликала легкий подив, хоча селекціонер і колишній партнер вчорашнього новачка Андрій Русол і обіцяв, що Джуліану ще заграє. Обіцяного довелося чекати недовго: восени Джуліану став одним з лідерів свого клубу, забиваючи і ассистуючи на будь-який смак.

2. Алекс

Бразилія

По суті, та ж історія, що і з Джуліану. Очевидно, що футболіст, який потрапляв у всі юнацькі та молодіжні збірні Бразилії і вже в 17 років потрапив на олівець скаутів «Челсі», володіє унікальними здібностями, але свій реальний потенціал Тейшейра продемонстрував саме цієї осені. А адже мало хто очікував, що саме 22-річний Алекс, а не більш розкручений по першому часу Дуглас стане основним правим інсайдом «Шахтаря».

3. Роман ЗОЗУЛЯ

Україна

Коли 23-річний форвард «Динамо» переїхав у Дніпропетровськ, фахівці були впевнені, що більшу частину часу Зозуля проведе на лавці запасних. Але найближче майбутнє показало помилковість цих очікувань: футболіст без явних достоїнств, яким звикли вважати Романа, став незамінним «гвинтиком» у механізмі Хуанде Рамоса. Більш зоряні Калинич і Селезньов можуть не грати, але розширив свій діапазон Зозуля в основі «Дніпра» з'являється майже незмінно.

4. Семір Штіліч

Боснія

Балканець з'явився у Львові у середині серпня, ніби з нізвідки. Але вже в київському матчі з «Динамо», коли Штіліч вийшов на заміну, виникло питання: де його тримали раніше? Технічний породистий плеймейкер роздавав дотепні передачі з витонченістю аристократичної персони. Згадаймо, саме Штіліч допоміг «Металісту» вилетіти з Кубка України, і саме він у парі з Леваном Кенія символізує нові «Карпати» епохи Ніколая Костова.

5. Марлос

Бразилія

Як і інші південноамериканці "Металіста", досить швидко адаптувався в новому клубі і майже відразу ж почав приносити команді реальну користь - мабуть, більшу, ніж інший недавній новобранець слобожан Вілліан Гомес. Однак головним достоїнством Марлоса став його універсалізм. У другій частині першого кола йому довелося замінити капітана і тіньового лідера клубу - Хосе Сосу. І з цим завданням бразилець впорався на ура.

6. Леван Кенія

Грузія

П'ять років тому його вважали своїм «Золотим руном» всі нащадки міфічної Колхіди, наставник збірної Клаус Топмеллер кинув у бій проти України в неповні 17 років, а потім посприяв від'їзду в «Шальке». У Німеччині непокоїло від травми щиколотки племінник Георгія Кикнадзе так і не заграв і перейшов в «Зеніт», щоб ... тут же покинути клуб, нібито через не сформованих відносин з партнерами і Спаллетті. Складно сказати, чи зафеєрить Кенія в «Карпатах», але почалося все чудово: Костов не заважає Левану бути самим собою, а враховуючи дефіцит гравців його амплуа, в українській прем'єр-лізі грузинський хавбек виглядає діамантовою шпилькою в стозі сіна.

7. Дмитро Трухін

Україна

Якщо при читанні цього прізвища у вас виникає питання «А хто це такий?», Радимо зазирнути до рейтингу кращих асистентів чемпіонату і звернутися до кількості м'ячів, забитих «Говерлою» в першому колі. Вісім із 18-ти були народжені за безпосередньої участі Трухіна, причому в семи випадках 29-річний лівий півзахисник виступив у якості автора гольової передачі. Ну що, питання ще залишилися?

8. Даніель Суботіч

Швейцарія

Коли в пресі з'явилися повідомлення про приїзд до Луцька Суботича, всі подумали, що мова йде про сербському захиснику дортмундської «Боруссії» - Невен Суботіч. На ділі ж виявилося, що Анатолій Дем'яненко чекав форварда зі Швейцарії. Почав Даніель за здравіє - швидко забив три м'ячі, кожен з яких мав величезне турнірне значення. Потім кількість «гірчичників» випередило число голів, але хочеться вірити, що у весняних турах ідентифіковуватимемо гравця «Волині» не тільки по «ірокезі» і татуюванях.

9. Жуніор Мораес

Бразилія

У «Сантосі» по юності років бразилець забив лише два м'ячі. Потім раптово став кращим бомбардиром і легіонером чемпіонату Румунії-2010, заслуживши пропозицію з Донецька, де ... не заграв. Однак два роки потому Жуніор примудрився увійти в одну й ту ж річку двічі. Друге пришестя в «Металург» виявилося тріумфальним - 6 голів у матчах першої частини дистанції і потенційно грізна зв'язка з Драманом Траоре.

10. Ерік Бікфалві

Румунія

Футболісти з мудрованими прізвищами в Луцьку в останні роки з'являлися регулярно, а нахил у бік Східної Європи позначився ще за часів Девіча і Круніч. Румунський півзахисник Ерік Бікфалві за неповні півроку змусив суперників налаштовуватися на себе по-особливому, а дикторів і коментаторів - не перекручувати далеко не просту прізвище.

Джерело: спорт-експрес

ІА "Вголос": НОВИНИ