ЛЬВІВ, 23 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Екологічний стан районів, які постраждали внаслідок паводку 23-27 липня 2008 року лишився без змін.
Це випливає з результатів моніторингу довкілля районів, що постраждали від наслідків паводку, які представили на розширеному засіданні Громадської ради при держу правлінні ОНПС.
За словами Оксани Ковальчук, начальника відділу інформації та природного моніторингу, робота і дослідження на постраждалих територіях продовжується.
Оксана Ковальчук розповіла, що робота Держу правління ОНПС скеровувалася на перешкоджання видобування гравію, відслідковування станів сміттєзвалищ та місць збереження пестицидів, на моніторинг водозаборів. За її словами, рівень забруднення поверхневих вод лишився таким, як і до повені.
Також Оксана Ковальчук відзначила, що забруднення від очисних промислових споруд та сміттєзвалищ лишилося на попередньому рівні. «Такий стан не є нормальним, але він спричинений не паводком», - Оксана Ковальчук.
Як повідомляло агентство, 23-27 липня в Західній Україні пройшли сильні грозові дощі, внаслідок чого на території гірських районів області, в басейнах рік Дністер і Стрий сформувався висоководний дощовий паводок.
На Львівщині від паводку найбільше постраждало 9 районів — Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Миколаївський, Самбірський, Сколівський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський та 4 міста — Борислав, Дрогобич, Моршин та Самбір. Указом президента ці території оголошено зонами надзвичайної екологічної ситуації.
Збитки, завдані стихією на території області оцінюють в 340 млн. грн.
ІА "Вголос": НОВИНИ