Про це повідомляють Факти ICTV.
Зелена вода у Дніпрі – наслідок несанкціонованих викидів відходів, забудова берегової зони та заплав, видобуток піску і розділення річки водосховищами, через що її течія втрачає потужність.
Екологи б’ють на сполох, оскільки 70% населення України користується водою для питного і технічного призначення саме з басейну Дніпра. «Спожиток і купання у цій воді може призвести до цілого ряду захворювань: від грибкових до онкологічних. Люди, які купаються у цій воді, особливо діти, які пірнають, які можуть захлинутися цією водою, або наковтатися цієї води, вони себе наражають на ризик інфекційних захворювань, наслідками яких можуть бути багатомісячні, або багаторічні походи до лікарень», - розповідає еколог Тетяна Тимочко.
Журналісти перевірили якість води у Дніпрі в незалежній лабораторії. 12 з 14-ти показників у нормі, зокрема вміст нітратів, заліза, марганцю та загальна жорсткість.
Водночас колір, каламутність та окисність води за стандартами України взагалі не нормуються. На думку еколога, показники якості води у нас застарілі, бо у Європі воду аналізують за 26 показниками. А у нас значна частина серйозних загроз просто не досліджуються: «Вимоги до якості води в Україні існують ще за радянських часів. Більшість лабораторій не висвітлюють цю ситуацію. Коли гниють водорості в такому масштабі на проміжку річкової акваторії то це точно означає серйозне забруднення», - зауважила еколог.
ІА "Вголос": НОВИНИ