Про це йдеться в дослідженні інституту Fraser Institute, пише «Puls Biznesu».

Економічні свободи є набагато важливішим фактором, що впливає на відчуття щастя, ніж вважалося раніше, виявили дослідники канадського Канадський інституту. В дослідженні вивчалися різні країни за 42 критеріями, що пов'язані з економічною свободою. Вони охоплювали такі області, як масштаб державного втручання в економіку, захист прав власності, вміння провадити міжнародну торгівлю та якість регулювання економіки.

«З попередніх досліджень випливає, що економічна свобода сприяє процвітанню, збільшенню доходів, зайнятості та якості соціальних інституцій. Відкриття того факту, що економічна свобода відіграє важливу роль у збільшенні задоволення життям є ще одним аргументом для урядів, які мають рухатися в напрямку надання громадянам більшої свободи», - каже Фред МакМахон, дослідник з Fraser Institute.

З дослідження випливає, що користування власною економічною свободою є більш вагомим фактором щастя ніж дохід, вік, зайнятість, і політична система країни. На думку дослідників, економічна свобода збільшує відчуття щастя двома способами. З одного боку, люди цінують свою свободу, а з іншого посилюється їх відчуття власного контролю над своїм життям.

«Якщо ви живете в країні, де можна вільно торгувати з іншими людьми, самому обирати професію, почати бізнес або витрачати гроші як заманеться, ви матиме вищий рівень задоволеності життям та відчуття контролю над своїм майбутнім», - каже Мартіна Роде, співавтор дослідження і професор Університету Наварри.

За індексом економічної свободи Україна займає 162 місце у світі. Найбільш «економічно вільними» країнами є Гонконг, Сінгапур, Австралія, США та Швейцарія.

ІА "Вголос": НОВИНИ