Такий прогноз озвучили аналітики консалтингової групи «А-95», – повідомляє «Сегодня».

«Ринок заспокоїли підвищені імпортні поставки в обсязі 105 тис. тонн. Ключову роль зіграв імпорт російського транзитного газу з Білорусі, окремі партії трейдери очікували в червні-липні», – говорить експерт Артем Куюн.

У той же час, як і в серпні, поставки зрідженого газу в вересні будуть проходити на тлі ряду несприятливих факторів. Так, за даними експертів, до кінця жовтня залишається на ремонті Мозирський НПЗ (Білорусь) – великий постачальник ЗВГ в регіоні. На час проведення на території Білорусі масштабних військових навчань 14-20 вересня буде обмежено пересування газовозів. Сильний вплив на ресурсну та цінову ситуацію також надає ремонт залізничного полотна на білорусько-польському кордоні. Проведення ремонтних робіт у першій декаді вересня значно знизило поставки ресурсу на ДПС, які беруть участь в перевалці російського і білоруського ЗВГ у Польщу і Україну.

«Ці фактори в сумі вже привели до зростання котирувань на пропан-бутан майже до 500 дол./т (+33% з початку серпня). Очікується, що вартість газу продовжить зростання, як мінімум, до середини вересня. Це надасть прямий вплив на цінники всіх ключових постачальників в Україну – Росії, Білорусі, Польщі, Литви та інших країн Східної Європи», – відзначає Куюн.

Спостерігається зростання цін і на морські поставки: котирування в Середземноморському регіоні у вересні зросли порівняно з серпнем на 18%, до 475 дол./т.

Негативний вплив на ціноутворення скрапленого газу надає і ослаблення гривні.

«Ажіотаж і дефіцит зняті з порядку денного, але залишається питання високих цін. Тенденції на зовнішньому ринку, напруженість в поставках і негативна курсова динаміка формують оптові ціни в діапазоні 23-24 тис. грн/т. У роздрібній мережі ми очікуємо газ по 14, 5-15,5 грн/л», – резюмують експерти.

ІА "Вголос": НОВИНИ