Про це йдеться в доповіді американського Міжнародного інституту преси (МІП, IPI).
Згідно з даними дослідників, на сьогодні це рекордне число, починаючи з того моменту, коли в 1997 році організація почала відстежувати вбивства журналістів.
Зазначимо, що в доповідь увійшли як ті журналісти, яких убили, так і ті, які загинули під час виконання творчого завдання. Проте, як пише МІП, велика частина журналістів, які увійшли в доповідь, загинула в результаті навмисних вбивств.
Найнебезпечнішою країною, за версією укладачів доповіді, стала Сирія. В цій близькосхідній країні у цьому році вже загинуло 36 журналістів, а також безліч волонтерів, які співпрацювали з медіа.
На другому місці в цьому списку розташувалася Сомалі, в якій навмисно було убито 16 журналістів. Нікого з винних так і не було за це притягнуто до відповідальності.
Мексика, Пакистан і Філіппіни також увійшли у список небезпечних місць для журналістської діяльності.
Міжнародний інститут преси (Press International Institute) — добровільна організація, заснована в 1950 році у Нью-Йорку редакторами з п'ятнадцяти різних держав з метою модернізувати методи журналістики і захищати свободу слова.
Основна ідея, яку сповідують члени МІП, у тому, що свобода слова — це право, яке захищає всі інші права людини. Тому, на думку організації, ця свобода повинна бути захищена.
Міжнародний інститут преси має консультативний статус в ООН, ЮНЕСКО і Раді Європи.
Джерело: РБК-Україна
ІА "Вголос": НОВИНИ