За його словами, абсолютна більшість експертів (85,7%) вважають, що проведення адміністративно територіальної реформи на даний час продовжує залишатися актуальним суспільним завданням.

Проведення адмінтерреформи, на думку експертів, має принести такі позитивні наслідки: оптимізація загальнодержавного управління (66,7%); децентралізація та розвиток місцевого самоврядування з делегуванням значних повноважень регіонам (64,3%); зменшення кількості чиновницько-бюрократичних ланок, що має сприяти якіснішому наданню адміністративних та управлінських послуг (52,4%) та сприяти ефективному розподілу фінансових ресурсів (52,4%).

Менше половини опитаних експертів (45,2%) вважають, що укрупнення адміністративних одиниць буде сприяти розвитку регіональної інфраструктури (лікарні, школи, садочки).

Серед найбільших можливих загроз проведення адмінреформи експерти назвали зростання зловживань влади та ріст корупції. 

На важливість проведення адмінтерреформи також вказали заступник голови Львівської ОДА Ігор Держко та експерт Західноукраїнського регіонального навчального центру Олександр Шумельда.

Ігор Держко зазначив, що дане опитування проводилось, щоб визначити актуальність проблеми. ОДА також планує організувати інші опитування, вже в соціальних групах, щоб сформувати громадську думку з цього приводу.

Експертне опитування було проведено Центром політичних досліджень на замовлення управління внутрішньої політики Львівської ОДА. Було опитано 42 експерти (власне експерти та працівники держадміністрацій).

ІА "Вголос": НОВИНИ