З приходом літа на вулицях міст масово з'явилися електросамокати, як особисті, так і численних підприємств, які надають цей електротранспорт в оренду.
За менш ніж три місяці на лінію 102 надійшло 27 звернень про ДТП за участю самокатів у Львові.
До прикладу, в травні цього року в центрі Львова юнак на електросамокаті збив стареньку бабусю. 83-річна жінка саме йшла тротуаром. Її госпіталізували. Дорожньо-транспортна пригода трапилася, на проспекті Шевченка у Львові. Чи притягнутий водій до відповідальності і чи відшкодував потерпілій витрати на лікування - не відомо. Сьогодні, 28 липня, також у Львові юнак на електросамокаті збив 12-річну дівчинку і намагався втекти. Але зробити це йому завадила мама дитини, яка бігла за порушником. Вже за декілька хвилин поліцейські зупинили порушника на вулиці Чернігівській. Ним виявився 23-річний львів’янин. На місце викликали слідчо-оперативну групу, яка взялась за цю ДТП. Щодо самої постраждалої дівчинки, то їй надали допомогу медики «швидкої».
В Правилах дорожнього руху не вказано, як саме має рухатись цей транспорт, хоча це швидкий і потенційно небезпечний для водія та пішоходів засіб для пересування.
Не зважаючи на поки що відсутність чіткого законодавчого регулювання, у випадку ДТП суди України уже притягують винних водіїв електроскутерів до відповідальності. Наприклад, дівчина, яка керувала електросамокатом і збила пішохода у Запоріжжі минулоріч, отримала штраф у розмірі 127 тисяч гривень. Суд в тому випадку визнав електросамокат транспортним засобом, яким не можна пересуватись тротуаром.
«Через цю законодавчу неврегульованість багато водіїв елетросамокатів думають, що зможуть уникнути відповідальності за скоєну ДТП. Але в законодавстві є поняття «транспортний засіб», і електросамокат повністю йому відповідає. Зокрема звідси випливає заборона рухатись самокатом тротуарами. Якщо ви постраждали від наїзду водієм елетросамокату, важливо відразу викликати Патрульну поліцію, зафіксувати майнову шкоду чи тілесні ушкодження, і компенсацію цілком можна отримати. Не зважаючи на те, що водії такого типу транспорту законодавчо не зобов'язані мати страховку типу «автоцивілки».
У моїй практиці уже був випадок, коли неповнолітній водій самоката наніс шкоду автомобілю. Збитки були зафіксовані і виплачувалися батьками водія. Якщо винуватець аварії неповнолітній, відшкодування будуть оплачувати батьки», - застерігає юрист Володимир Марусяк.
Також водіям новітнього електротранспорту рекомендують дотримуватись Правил дорожнього руху, які стосуються велосипедистів.
Зокрема:
- не перевищувати швидкість;
- не переїжджати, а переходити пішохідні переходи;
- рухатися велосипедними доріжками або краєм проїжджої частини;
- не рухатися тротуаром;
- не їздити в стані сп'яніння.
Як писав Вголос, у поліції розповіли подробиці нічної ДТП у Львові.
ІА "Вголос": НОВИНИ