Підприємець, якого підозрюють у привласнені понад 6 млн бюджетних коштів намагається зірвати тендер на ремонт лікарні ОХМАТДИТ. Зараз реконструкція найбільшої дитячої лікарні Львова, а відтак - покращення умов для її пацієнтів, є під загрозою.

Мовиться про бориславського підприємця Богдана Монастирського, який заданими системи YouControl очолює ТзОВ “Львівська теплоенергетична компанія”. У 2018-у році ця фірма виграла тендер на ремонтно-реставраційні роботи лікарні ОХМАТДИТ, яка перебуває у підпорядкуванні Львівської обласної ради. Участь у змаганні за виконання цього підряду взяли чотири компанії. Пропозиція ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» виявилась найкращою. Усі роботи мали бути виконані за 33 122 500 грн. До слова, пропозиція найближчого конкурентної фірми була лише на 64 гривні дорожчою.


Згодом у лікарні виникло чимало претензій до підрядника. У листопаді 2020 року Львівською обласною прокуратурою спільно зі слідчими Нацполіції в ході досудового розслідування кримінального провадження було вручено повідомлення про підозру Богдану Монастирському за фактом заволодіння бюджетними коштами. Як стало відомо з матеріалів судової справи, яку розглядає Галицький районний суд міста Львова, чоловіка підозрюють у заволодінні коштами на суму майже 6,6 млн грн.

Діючи умисно та в інтересах ТзОВ «Львівська теплоенергетична компанія», шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів коштами Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» в сумі 6 585 588,57 грн”, - йдеться у матеріалах справи.

Як стверджують правоохоронці, суть схеми полягала у завищенні реальної вартості матеріалів, які використовувались для реконструкції. Іншими словами - реальна ціна вікон, які в приміщеннях ОХМАТДИТу встановлювала компанія Богдана Монастирського, була значно нижчою від вказаної в офіційних документів. Очевидно, це вплинуло і на якість робіт.

Цьогоріч в ОХМАТДИТі оголосили повторний тендер на суму 14,5 млн грн, який власне мав би виправити недоліки, спричинені попередньою реконструкцією. Однак, як не дивно, тендер перебуває під загрозою зриву саме через дії недобросовісного підрядника.ТзОВ «Львівська теплоенергетична компанія» планує подати скаргу з вимогою скасувати тендер, мотивуючи тим, що з нею не розрахувались за попередні роботи. Ті самі роботи, які стали підставою для кримінальної справи.Якщо ви хочете оголошувати тендер на роботи, то спочатку ви маєте підписати кінцеві акти по діючому Договору, розрахуватися за рішенням суду, розірвати діючий Договір, зробити експертизу на залишок робіт і лише тоді оголошувати тендер”, - заявляють представники підприємства.

Відтак, фактично найбільша дитяча лікарня Західної України опинилась в заручниках у власного ж підрядника, якого підозрюють у привласнені бюджетних коштів. Ситуація парадоксальна, і редакція вирішила з’ясувати, як вона могла виникнути.


Не май сто кіп, як сто друзів

Так говорить народна мудрість. Та інколи, замість 100 друзів достатньо лише одного. Таким для керівника ТзОВ «Львівська теплоенергетична компанія» став депутат Львівської обласної ради Богдан Гагалюк.

Річ у тім, що Богдан Монастирський, який очолює вказану компанію, до всього іншого є також керівником Бориславської міської організації Народного Руху України. Про це свідчать дані системи YouControl. Згідно з цією ж системою, одним з засновників  ТзОВ «Львівська теплоенергетична компанія» був однопартієць пана Монастирського, Богдан Гагалюк, який від 2010-го року є депутатом ЛОР саме від Народного Руху України. Він створив її у 2014-у році разом зі своїм близьким другом, Ігорем Цейтліним.

 

Після обрання до Львівської облради Богдан Гагалюк формально втратив зв’язок з компанією. Однак саме з розвитком його політичної кар’єри «Львівська теплоенергетична компанія» почала одним за одним отримувати підряди по реконструкції тих чи інших об’єктів, які фінансував обласний бюджет. Зауважимо, що за минулої каденції Богдан Гагалюк був також головою Комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики у Львівській облраді.

Крім Богдана Монастирського, серед інших власників та засновників – Галина Бойко та Андрій Ногас. Останній є також керівником колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж», серед засновників якого раніше був Богдан Гагалюк. 

За минулої каденції Богдана Гагалюка в ЛОР компанія, засновником якої був він сам, отримала чимало підрядів від обласних установ. Всього в період з липня 2017-го по березень 2019-го року «Львівська теплоенергетична компанія» за результатами закупівель уклала договорів на суму в майже 279 млн грн.

 

Цікаво, що у багатьох ситуаціях пропозиція від «Львівська теплоенергетична компанія» була дорожчою за пропозиції конкурентів. Що, втім, не заважало вигравати тендери саме цій компанії. Як приклад - це тендер на реконструкцію будівель госпіталю імені Юрія Липи.

Ми звернулись за коментарем до Богдана Гагалюка телефоном, проте він повідомив, що перебуває за кордоном, та попросив надіслати йому питання у текстовому форматі. Згодом депутат написав, що відповість на питання після повернення в Україну, та нагадав, що відповідно до журналістської етики варто дізнатися позицію й іншої сторони. 

"І ще. Постарайтесь взяти коментар у керівництва комерційної структури про яку йде мова в проєкті матеріалу( як говорить кодекс журналіста: отримання інформації з обох або більше сторін висвітлення.)", - написав Гагалюк.

Редакція «Вголос» вдячна пану Богдану Гагалюку за пораду. Ми дійсно спробували зв'язатись з представниками ТзОВ «Львівська теплоенергетична компанія» за номером, вказаним в системі YouControl (+380322404008). При спробі дзвінка повідомляється, що номер не є дійсний. Відтак, дізнатись позицію представників компанії нам не вдалось ІА "Вголос": НОВИНИ