Франція виділила Україні грант у розмірі €560 тисяч на створення першого в Україні накопичувача енергії (energy storage).

Як повідомляє прес-центр "Укренерго«, реалізація цього проекту пройде у партнерстві з французькими Réseau de Transport d'Électricité (RTE) і її »дочкою« RTE International.

У найближчі півроку RTE International буде займатися першим етапу проекту – техніко-економічним обґрунтуванням та технічними завданнями для подальших робіт. На другому етапі визначать вартість батареї, створять модель майбутньої системи зберігання, а також дорожню карту з переліком усіх необхідних заходів для здійснення спільного проекту.

Метою пілотного проекту є випробування методів балансування сонячних і вітрових електростанцій, кількість яких в ОЕС України стрімко зростає.

Розглядають три варіанти будівництва energy storage. Перший – з розташуванням 200 МВт в одному місці, другий - у декількох місцях з поділом на 4-5 частин, третій - з децентралізованим розташуванням декількох десятків блоків малої потужності.

Останній варіант може передбачати розміщення energy storage уздовж центральних автотранспортних магістралей (Київ-Львів-Держкордон, Київ-Харків, Київ-Дніпро, Київ-Одеса-Держкордон) паралельно зі створенням мережі зарядних станцій для електромобілів.

Фінансувати проект заплановано кредитами міжнародних фінансових організацій.

Як відомо, в Україні до 2025 року необхідно побудувати 2,5 ГВт високоманеврових потужностей, які призначені для врівноваження денного графіка навантаження енергосистеми. Перші 500 МВт повинні з'явитися в системі вже з 2020 року.

Це пов'язано з активним будівництвом сонячних і вітряних електростанцій. За оцінками експертів, Об'єднана енергосистема України може прийняти ще до 3 тис. МВт нових потужностей СЕС і ВЕС без ризику розбалансування і серйозних змін у своїй структурі. Така встановлена потужність відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) може бути введена в експлуатацію в грудні 2019 року.

При цьому обсяг уже виданих технічних умов на приєднання нових потужностей ВДЕ до енергосистеми становить 7426 МВт (ВЕС – 4200 МВт, СЕС – 3226 МВт)

Щоб ліквідувати загрозу розбалансування, »Укренерго« пропонує побудувати газопоршневі електростанції загальною потужністю 2 000 МВт і 500 МВт накопичувачів енергії (energy storage). За даними »Укренерго", це дозволить експлуатувати 7 500 МВт потужності сонячних і вітрових електростанцій і не обмежувати цю генерацію.

Як повідомлялося, «Ощадбанк» запустив нову кредитну програму «Зелена енергія», яка обслуговуватиме фізичних осіб.

В її рамках можливо отримати кредит  на придбання та встановлення обладнання, що забезпечує вироблення «зеленої» енергії, а саме переробку сонячної, вітрової, теплової, водної енергії на електричну. Це можуть бути сонячні електростанції, сонячні панелі, сонячні батареї, теплові насоси, вітрові станції та генератори, а також матеріали та обладнання до них.

ІА "Вголос": НОВИНИ